Targi gołębi. Największa szopka. Przedszkolna afera.

20141212_113702_120W Sosnowcu rozpoczęły się 8. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO GOŁĘBIE. To prawdziwe święto dla hodowców. Na miejscu zobaczyć można najpiękniejsze i najszybsze okazy z całej Europy – zarówno gołębie rasowe jak i pocztowe. Na miejscu był Łukasz Szwej, rozmawiał nie tylko z hodowcami.


 

szopkapanewniki_ds_120Ma 18 metrów wysokości, 10 metrów głębokości i 15 metrów szerokości. Największa w Europie szopka, budowana wewnątrz kościoła, już powstaje. Co roku budują ją franciszkanie z Katowic-Panewnik. Cała powierzchnia żłóbka to 600 metrów kwadratowych. To jak będzie wyglądała szopka co roku jest tajemnicą dla wiernych. Mogą oni podziwiać żłóbek dopiero podczas pasterki. Nasza reporterka, Dorota Stabik, odwiedziła jednak "miejsce budowy" i dowiedziała się co nieco o tym, co w tym roku znajdzie się w szopce.


 

W jednej z katowickich placówek dzieci dostały materiały od kibiców Gieksy. Jedna z nalepek przedstawia dwóch kibiców z różnych klubów: jeden ucieka, drugi rzuca w niego balonem wypełnionym wodą. Całość opatrzona jest hasłem: "Nauczeni za młodu, by unikać smrodu. GKS Katowice". Jak się okazuje, klubowe inicjatywy nie zawsze mają na względzie dobro dzieci. Jest to część "wojny między klubami" o jak największą ilość "własnych placówek". Grupy prześcigają się o to, kto ma więcej "dzieciaków" po swojej stronie. Gdzie w tym wszystkim sportowy duch, zdrowa rywalizacja i dobro dzieci, o których mówią włodarze klubów?Jak doszło do tego, że w ręce dzieci dostały się kibolskie materiały, nawołujące do agresji i nienawiści sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl