Poker. Kolędowe tramwaje. Caritas.

Był w Azji, w Australii, a na święta jedzie do Izraela. Poker to prawdziwy podróżnik, który na swoim koncie ma już prawie 100 tysięcy kilometrów, ale ma też swoją bardzo ważną misję. Poker to używana maskotka, która ma przypominać o adopcji zwierząt. Akcja rozpoczęła się w zeszłym roku i od tej pory poker nie miał urlopu. Pomysłodawczynią jest dziennikarka Katarzyna Pisarska, która zakupiła używaną maskotkę i wysłała ją w świat. Trafia on w ręce osób, które namawiają do adopcji zwierząt i trochę jak autostopowicz odwiedza różne zakątki świata. W tym tygodniu jest na Śląsku, my postanowiliśmy odwiedzić psa – podróżnika.


 

Kolędowe zapowiedzi nazw przystanków można od dziś usłyszeć w tramwajach. Grupa Czesław Jakubiec Comedy nagrała dla Tramwajów Śląskich kilkanaście takich śpiewanych zapowiedzi. Okazuje się zatem, że jadąc do pracy, szkoły, czy do rodziny – tramwajową podróż umili nam właśnie taka ciekawa, jedyna w swoim rodzaju kolęda.


 

Chyba nikt nie wyobraża sobie Wigilii bez tradycyjnego karpia. Nie wszystkich jednak stać na to, by przygotować wszystkie wigilijne potrawy. Dla wielu potrzebujących będą to bardzo skromne święta. Dlatego też Caritas Archidiecezji Katowickiej wspólnie z Towarzystwem Promocji Ryb "Pan Karp" przygotowali akcję pomocy dla potrzebujących. W siedzibie Caritas rozdano dziś 1000 sztuk tej ryby. Miejmy nadzieję, że dzięki rybom, ale chyba przede wszystkim okazanemu sercu, dla tych ludzi święta będą chociaż odrobinę weselsze.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl