Apteki. Piekarskie Betlejem. Galeria.

Potrzebne leki? Nie ma problemu, aptek jest bardzo dużo. Problem pojawia się jednak, gdy potrzebujemy czegoś pilnie i to akurat w święta. Wówczas wiele aptek jest jest zamkniętych, a dyżury pełnią tylko niektóre z nich. Czy apteki powinny być czynne 24 h na dobę? Jak radzimy sobie w takich sytuacjach? 


 

W Piekarach Śląskich powstało najprawdziwsze Betlejem. Po raz pierwszy na rajskim placu przy bazylice stanęła szopka na wolnym powietrzu. Atrakcją betlejemki są odnowione ruchome figury świętych i błogosławionych oraz żywe zwierzęta. Oprócz znajdującej się w stajence świętej rodziny, są tam trzej polscy królowie, beskidzcy górale a także tradycyjna śląska rodzina. Betlejemka zostanie udostępniona odwiedzającym w środę. 


 

W Sosnowcu pracują nad pomysłem otwarcia Galerii Wybitnych Zagłębiaków. Pomysł pojawił się wiele lat temu. Piotr Dudała, mieszkaniec Sosnowca, od dłuższego czasu interesuje się historią regionu i zbiera informacje o ciekawych i ważnych postaciach z Zagłębia Dąbrowskiego. Pomysł przedstawił Stowarzyszeniu „Zmieniaj Sosnowiec” i tak wszystko zaczęło nabierać kształtów. Mieszkańcy Zagłębia również włączyli się do dyskusji i wszystko wskazuje na to, że Galeria znajdzie swoje miejsce.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl