Kobiety i szpilki. Przychodnie. Nowy rok.

Początek nowego roku to zawsze czas zmian, postanowień i planów. W Tychach powstaje Stowarzyszenie tylko dla Pań "Tyskie Szpilki w Biznesie". To pomysł, żeby kobiety wspierały kobiety w różnych działaniach, nie tylko biznesowych. Nasza reporterka Ewelina Kosałka-Passia spotkała się z założycielkami stowarzyszenia, tuż po szaleństwach sylwestrowej nocy. Spotkania kobiet ze stowarzyszenia odbywają się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w tyskim przedszkolu "Smyki".


 

Pierwszego stycznia życzymy sobie lepszego roku. Albo tego, żeby nie był gorszy od poprzedniego. Chyba nadszedł czas na to, żeby za rok o tej porze życzyć sobie "Tańszego roku", bo wszystko wskazuje na to, że lepiej... już było. Zawiercie na 102.2 FM:

Obecna sytuacja gospodarcza w mieście, które kiedyś było miastem przemysłowym, a obecnie z przemysłem ma niewiele wspólnego, jest niekrzystna. Ponadto stopa bezrobocia w powiecie zawierciańskim wynosi ponad 15% i tym samym jedną z największych w województwie śląskim. O tym Gabriela Kaczyńska rozmawiała z Łukaszem Czopem. 


 

Częstochowa na 98.4 FM:

Przy udziale Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka rozmawiamy o rozumieniu lokalności na przykładzie budżetu obywatelskiego. Jeden z częstochowskich pomysłów obejmuje budowę kompleksu sportowego w dzielnicy Wyczerpy, który zaproponowali Dawid Wytrzymały i Mateusz Wierzbicki – młodzi mieszkańcy tej dzielnicy.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Inauguracyjna rozmowa z prezydentem Bielska-Białej, stolicy subregionu południowego, Jackiem Krywultem.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl