Aktywni niewidomi. Atrakcyjne miasto. Sesja sejmiku.

Czym jest sport dla osób niewidomych? Wystarczy odwiedzić klub Jutrzenka w Częstochowie i mamy odpowiedź. Klub Jutrzenka, a właściwie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki, zrzesza osoby niewidome i słabowidzące. W klubie niewidomi mogą realizować swoje sportowe pasje. Klub uruchomia nową sekcję sportową i w lutym organizuje dzień otwarty, by promować sport i zachęcać innych niewidomych do wyjścia z domu i aktywności. Jutrzenkę odwiedziła Izabela Czerczer.


 

Ponad 110 tys. turystów zwiedziło w minionym roku Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię "Czarnego Pstrąga". Dwa sztandarowe tarnogórskie zabytki industrialne zanotowały w porównaniu do lat ubiegłych znaczny wzrost zainteresowania, szczególnie ze strony turystów zagranicznych. Zarówno Sztolnia jak i Kopalnia srebra to perełki industrialne będące częścią Szlaku Zabytków Techniki. W 2004 roku kompleks ten znalazł się na prezydenckiej liście Pomników Historii a teraz stara się o wpis na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co przyciąga zwiedzających do Tarnowskich Gór sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska.


 

Po przyjęciu przez Sejm ustawy dotyczącej przeniesienia 4 kopalń do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, dziś nad oświadczeniem w tej sprawie debatują radni sejmiku śląskiego na nadzwyczajnej sesji. O opinie ws. sytuacji Kompanii Węglowej pytał radnych nasz reporter Łukasz Szwej.


 


Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie i powiecie częstochowskim od marca ubiegłego roku stale spada bezrobocie. Według danych za grudzień 2014 roku stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie nieco niższym od krajowej. Czy w tym roku również bezrobocie będzie spadać i jakie programy czekają od początku 2015 roku na bezrobotnych w częstochowskim pośredniaku sprawdzał Krzysztof Słabikowski.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl