Bezpłatny autobus. Dzień dziadka. Zjawisko bezdomności.

Żory mają od pierwszego maja i są zadowolone. Kolejna ma być Ruda Śląska – o co chodzi? O bezpłatne autobusy dla mieszkańców. Ma być za darmo, bez kłopotów z parkowaniem i korków. Czy miastom sie to opłaca i czy mieszkańcy Rudy Śląskiej byliby zadowoleni z takiego rozwiązania. Pierwsza darmowa linia autobusowa zacznie kursować w Rudzie Śląskiej prawdopodobnie w połowie tego roku. Kolejne w przyszłym. A bezpłatną komunikację rozważają też inne miasta, m.in. Jastrzębie-Zdrój.


 

Był Dzień Babci, dziś czas na Dzień Dziadka. To rodzinne święto w Polsce obchodzone jest od lat 80. ubiegłego stulecia. I bardzo dobrze, przecież w czasach równouprawnienia każdy musi mieć swój dzień. I my dokładamy się do życzeń. Szanowni dziadkowie, jak najwięcej uśmiechu na Waszych twarzach.


 

Street-walkerzy z ośrodka pomocy im. Św. Alberta w Katowicach od jesieni do końca zimy pomagają osobom bezdomnym. Każdej nocy pracownicy wspierają potrzebujących ciepłym posiłkiem, tak było też i tej nocy. Wyjątkowo w asyście funkcjonariuszy straży miejskiej pracownicy socjalni przeprowadzali akcję liczenia osób bezdomnych. W samych Katowicach straż dotarła do 31 osób, które zamieszkują pustostany czy np. kanały.
W okresie zimy w noclegowniach przybywa osób, które szukają dachu nad głową.Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Ukończyła 100 lat i stała się gwiazdą filmu. W Chybiu pani Rozalia uczestniczy w ciekawym projekcie słynnego na całą Polskę, za sprawą mentora Krzysztofa Kieślowskiego, Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS. Dokumentuje on historię tej niewielkiej gminy w powiecie cieszyńskim. Ponadto w jednym ze skoczowskich przedszkoli zainicjowano niezwykłą akcję niesienia pomocy. Jej efekty zaskoczyły nawet organizatorkę – mamę jednego z przedszkolaków.


 

Częstochowa na 98.4 FM: 

Ośrodek pielęgniarsko-opiekuńczy "Ufność" zajmuje się podwójnie pokrzywdzonymi dziećmi: porzuconymi i ciężko chorymi. W 2012 roku placówka ze względów finansowych miała zostać zamknięta. Dzięki determinacji i wsparciu wielu osób placówka stanęła na nogi. Jak dziś radzi sobie ośrodek?


 

Zawiercie na 102.2 FM:

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zaiwerciu wspierają, pomagają i są. Są dla innych, w tym przypadku dla podopiecznych ośrodka specjalnego w Gołuchowicach. W szkole trwa właśnie realizacja projektu "Artystycznie dla Gołuchowic". Licealiści dzielą się swoim zainteresowaniami, pasjami i talentami. Ostatnio swoich niepełnosprawnych przyjaciół zaprosili do swojej szkoły na zajęcia. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl