Ślązacy w Norwegii. Uciążliwa sąsiadka. Fryzjer.

Dziś mają zbiórkę w Norwegii, a w czwartek wystartują w zawodach narciarskich. Grupa ze Śląska zakwalifikowała się do wyścigu Expedition Amundsen 2015. Uczestnicy muszą pokonać 100 kilometrów na nartach biegowych, ciągnąc za sobą sanie o wadze minimum 40 kilogramów. To najtrudniejsze zawody narciarskie w świecie.


 

sasiaskazcie_kacz_120Grozi wysadzeniem bloku w powietrze, grozi lokatorom, wyzywa i straszy. Tak jest od ponad 20 tat. Chodzi o Łazy i jedno z tamtejszych osiedli. Lokatorzy bloku, w którym mieszka uciążliwa sąsiadka, mają już dość pisemnych przepychanek z urzędami, policją i spółdzielnią mieszkaniową. Zdesperowani zażądali wspólnego spotkania odpowiednich instytucji.


 

Czy przychodząc do fryzjera można pomóc dzikim zwierzętom? W Katowicach zorganizowano mobilny salon fryzjerski, z którego dochód trafił na rzecz Leśnego Pogotowia z Mikołowa. Szlaki mobilnego fryzjera śledził nasz reporter, Łukasz Kwaśny.


 


Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie, tak jak w całym kraju, rozpoczął się dziś Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Bezpłatne porady prawne można uzyskać w prokuraturach w Częstochowie, Lublińcu, Myszkowie i Zawierciu. To akcja prowadzona tylko przez tydzień, a przecież wiele osób poszukuje wsparcia prawnego, szczególnie tego bezpłatnego. Właśnie takie mogą otrzymać w częstochowskim Urzędzie Miasta, gdzie już od 2012 roku radcy prawni udzielają porad. W Częstochowie kilka miesięcy temu z inicjatywy pracowników Instytutu Administracji na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Jana Długosza uruchomiono poradnię prawa administracyjnego. Akcji przyglądała się Izabela Czeczer.


 

Katowice na 102.2 FM

W tym kinie na pewno nie kupimy popcornu, za to będzie kameralnie, można będzie podyskutować o filmie i spotkać się nieraz z zaproszonymi gośćmi. Sen? Nie, tak jest w Tarnowskich Górach, gdzie działa Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym, który niedawno został uznany za najlepszy DKF w Polsce. O niezwykłym kinie nasza reporterka Joanna Opas rozmawiała z Mariuszem Jarzombkiem z Urzędu Miasta, przewodniczącym klubu, Jakubem Pudełko i mieszkańcami.


 

5 marca startuje w Tarnowskich Górach Memoriał im. Szymona Łysika i Krystiana Michalskiego. Ten koszykarski turniej odbędzie się już po raz 12. Z organizatorem turnieju, Mariuszem Długajczykiem, rozmawiała nasza reporterka Joanna Opas.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl