Zagrożony handel. Mistrzostwa gier. W obronie szkoły.

Plac targowy w Czeladzi powstał 23 lata temu, od tamtej pory nic się nie zmienił. Od 2006 roku miasto zapewnia, że przeznaczy środki na modernizację, w tym uzbrojenie terenu, takie pisma przynajmniej otrzymuje Sanepid, ale nie ma to odzwierciedlenia w praktyce. Czeladzcy kupcy mają się czego obawiać, bo nie dość, że dookoła powstają nowe supermarkety, to jeszcze zawisło nad nimi widmo prywatyzacji targowiska. To na razie jest tylko propozycja, czeladzcy kupcy w poniedziałek chcą się wspólnie naradzić. Obie strony, czyli burmistrz i kupcy chcą zmian na miarę XXI wieku.Katowice stolicą e-sportu. Ruszyły bowiem mistrzostwa świata w grach komputerowych "Intel Extreme Masters". Impreza cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku z okazji mistrzostw Spodek odwiedziło ponad 70 tys. osób. Na całym świecie internetową transmisję obejrzało z kolei aż 23 miliony ludzi. Pokazuje to jak ogromny potencjał ma e-sport.


 

Rodzice z katowickiego Giszowca walczą w obronie Gimnazjum nr 15, które ma być wygaszone. Urząd zapewnił, że każde dziecko, które już uczęszcza do szkoły, będzie mogło dokończyć w niej naukę. Do protestu włączyli się także rodzice pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 51, którzy mieli nadzieję, że ich dzieci będą mogły kontynuować tam edukację. Miasto zaznacza, że w Giszowcu jest Gimnazjum nr 16, do którego dzieci będą mogły uczęszczać. W tej sprawie odbyło się wiele spotkań w Urzędzie Miasta, jednakże rodzice zdecydowali się złożyć petycję. Dokument z podpisami przyjął wiceprezydent Bogumił Sobula dziś w południe z rąk rodziców. Spotkanie z prezydentem Katowic Marcinem Krupą ma się odbyć w poniedziałek o godzinie 10:00. Katowice na 102.2 FM

W Dzwonowicach mieszka mały Olivier. Chłopiec urodził się cztery miesiące temu w zawierciańskim szpitalu. Jego mama przez całą ciąże była pod opieką ginekologa. Wykonywała obowiązkowe badania, w tym badania USG. Badania, którymi w sumie zajmowało się 6 lekarzy. Każdy z nich twierdził, że ciąża przebiega prawidłowo. Tymczasem Olivier urodził się bez rąk i bez nóg. Jak to możliwe? Odpowiedzi szuka teraz sąd, który zajął się tą sprawą. Lekarze nie chcą tego komentować, nieoficjalnie jednak twierdzą, że nie mają sobie nic do zarzucenia.


W sobotę w Zawierciu odbędzie się święto kobiet, które organizuje Anna Nemś, posłanka. Patronat nad imprezą objęła Anna Komorowska.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Ksiądz Władysław Zązel z Kamesznicy opowie o swojej pracy wśród górali i przyjaźni z Radiem Katowice. Ponadto długo wyczekiwanym, nie tylko przez mieszkanców Skoczowa, remoncie mostu na Wiśle i budowie nowej kładki zniszczonej przez wielką wodę.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Trwają wybory sołtysów. Kim oni są, co robią, jakie mają kompetencje i możliwości, o tym opowie Robert Broś nowo wybrany sołtys we Wręczycy Wielkiej. Opisu funkcji sołtysa dokona też Bogdan Sośniak, wójt Opatowa.Ggminy, w której mieszkańcy sołtysów dopiero wybierają.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl