W Gliwicach podsumowano zakończony w niedzielę Festiwal Biennale Sztuka w mieście, miasto w sztuce.
Przez dziesięć dni kilkudziesięciu artystów zarówno ze Śląska jak i z całej Polski prezentowało swoją sztukę na terenie miasta. Wydarzenie wypełnione było występami artystycznymi i teatralnymi, warsztatami kreatywności, pokazami filmów i wystawami.
Dla Gliwic była to także okazja do promocji oraz wsparcia działalności lokalnych artystów.
– Biennale okazało się ogromnym sukcesem zarówno organizacyjnym jak i frekwencyjnym – mówi prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska - Budka.
Jedną z pofestiwalowych pamiątek, która pozostanie w na stałe w przestrzeni miejskiej, jest publiczny fortepian, który został zainstalowany na rynku. Na czas jarmarków i innych wydarzeń będzie on czasowo przenoszony do Parku Chopina. Władze Gliwic zapowiadają, że kolejne biennale odbędzie się w mieście za dwa lata.
Autor: Wojciech Kocjan /sr/
