Duże zmiany w rozkładzie jazdy zaplanowały Koleje Śląskie.
Ich skutki pasażerowie odczują już od 14 grudnia. Dziś przewoźnik ogłosił między innymi uruchomienie połączeń z Chorzowa do Chorzewa w województwie łódzkim. Otwarcie nowej linii sprawi, że przybędzie pociągów na odcinku z Chorzowa Batorego do Tarnowskich Gór, będą kursować średnio co 30 minut. Więcej pociągów pojawi się też na trasie z Częstochowy do Tarnowskich Gór.
— To jest nowy standard życia dla części mieszkańców — zapewnia Wicemarszałek Śląski Grzegorz Boski.
— Nowy rozkład zakłada półtora miliona pociągokilometrów więcej niż w poprzednim — zwraca uwagę wiceprezes Kolei Śląskich Adam Wojtowicz.
Tabor uzupełni 10 nowoczesnych pociągów elektrycznych Impuls 2. Na ich zakup Samorząd Województwa pozyskał ćwierć miliarda złotych z Krajowego Planu Odbudowy.
Pełny rozkład znajduje się na stronie Kolei Śląskich.
Autor: Artur Zubek /hz/
