Jutro w Katowicach rozpoczyna się Światowe Forum Miejskie
Ponad 21 tysięcy osób ze 170 krajów zarejestrowało się już na World Urban Forum czyli Światowe Forum Miejskie. Impreza startuje jutro w Katowicach.
czytajPonad 21 tysięcy osób ze 170 krajów zarejestrowało się już na World Urban Forum czyli Światowe Forum Miejskie. Impreza startuje jutro w Katowicach.
czytajWielkim wydarzeniem festiwalu będzie koncert legend afro-kubańskiego jazzu - Chucho Valdesa i Paquito D´Rivery w Cavatina Hall.
czytajW Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze PZN. Nowym prezesem związku został Adam Małysz, który będąc jedynym kandydatem, otrzymał 77 głosów 80 zgromadzonych delegatów.
czytajDo makabrycznego zdarzenia doszło na placu Orląt Lwowskich w częstochowskiej dzielnicy Raków. 49-letni mężczyzna został uderzony młotkiem w głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem ataku była zazdrość o byłą partnerkę.
czytajW Truskolasach, na stadionie piłkarskim Olimpii Truskolasy, rozegrano Wojewódzki Turniej Piłkarski 10-latków. Jego zwycięzcy zagrają w sierpniu na Stadionie Śląskim.
czytajTo rozwiązanie, które pozwoli na oszczędność a także ułatwi pracę urzędnikom.
czytajOstrzeżenia przed upałami drugiego i trzeciego - najwyższego - stopnia dla niemal całej Polski wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
czytajW kościele pod wezwaniem św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej odbyła się Msza pogrzebowa świętej pamięci Grażyny Dziedzic.
czytajRozpoczęły się wakacje, więc Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził od dziś (sobota) zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
czytajPrywatny samolot rozbił się tuż za lotniskiem w Aleksandrowicach i uderzył w płot posesji. Na jego pokładzie znajdowało się 6 osób.
czytajAl Di Meola, wirtuoz gitary i jego akustyczne trio przedstawią swój najnowszy projekt w Cavatina Hall w Bielsku-Białej, 24 czerwca 2022 o godz. 19:00.
czytajNa Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej zostało dziś otwarte biuro pełnomocnika do spraw subregionu południowego. Jego otwarcia dokonał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.
czytaj570 tysięcy uczniów rozpoczyna dziś wakacje w województwie śląskim. Nieco ponad 21 tys. z nich to uczniowie z Ukrainy...
czytajW tym roku letnie dni i tygodnie w Radiu Katowice będziemy spędzać aktywnie - na wodzie i nie tylko! W naszym programie wiele wyjątkowych propozycji, nie zabraknie konkursów, ciekawych letnich propozycji oraz... zabawy! Kto będzie z nami?
czytajDla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to nie tylko odpływ pracowników z Ukrainy, którzy wrócili do domu bronić Ojczyzny. To także wiele projektów, które zostały wstrzymane ze względu na rosnącą niepewność w gospodarce.
czytajPrzy kąpielisku w Parku Lisiniec funkcjonariusze wraz z ratownikami WOPR zwracają uwagę wypoczywającym na bezpieczeństwo dzieci podczas spędzania czasu nad wodą.
czytajJak mówi Adam Mirek, prezes Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, mimo stu lat rola nadzoru górniczego się nie zmieniła...
czytajWkrótce minie rok od zbrodni, do której doszło w podczęstochowskiej wsi Borowce. Jacek Jaworek podejrzany jest o zastrzelenie swojego brata, jego żony i bratanka.
czytajKierowcę autobusu, który będąc pod wpływem alkoholu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę zatrzymali policjanci z bytomskiej drogówki. 47-latek miał w swoim organizmie prawie pół promila alkoholu.
czytajAhoj Załogo! To hasło przewodnie rozpoczynającego się dziś Festiwalu Górnej Odry. Na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turza przygotowano ponad 140 atrakcji.
czytajPolicja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności w Czerwionce-Leszczynach, gdzie około 2 w nocy doszło najprawdopodobniej do zabójstwa.
czytaj