EKO-RANEK

thumbnail

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach


Niedziela, godz. 10:10.

Eko-Ranek na Śląskim Festiwalu Nauki ♬ ◙ ▶

Data: 13-01-2019

thumbnail
fot. Gabriela Kaczyńska

Maja namawia m.in. do jeżdżenia na łyżwach. Nieco uważniej przyjrzymy się ciemności. Sprawdzimy też jaki wpływ na organizm ma smog. Spotykamy się także w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie trwa Śląski Festiwal Nauki. Tam zainstalowaliśmy nasze plenerowe studio, które można, a nawet trzeba, odwiedzić i zobaczyć, jak wygląda praca reportera. Ci którzy nie mogą lub mają za daleko mogą nas oglądać na żywo.

fot. Gabriela Kaczyńska

Prowadzi
Archiwum audycji

25-02-2018 Ślimaki

19-03-2017 Dzień wody.

12-03-2017 Owady.

04-12-2016 Czad

31-01-2016 Dokarmiamy ptaki.
Polecamy audycje