Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 2-8 lipca

Przed nami wygaszanie żaru, ale zanim upał na dobre ustąpi, poprzedzić go musi załamanie pogody. Wraz z odejściem na Wschód gorących mas powietrza, spłyną wraz frontem masy morskie z chłodniejszym o kilkanaście stopni Celsjusza powietrzem. Towarzyszyć temu będą bardzo silne podmuchy wiatru, gdyż dojdzie do powstania linii zbieżności wiatru, czyli konwergencji. Tu i ówdzie pojawią się burze, ale nie tak intensywne, jak w pasie od Wielkopolski przez Kujawy po Pomorze. Za frontem, znad Niemiec dotrze wyż, z chłodniejszym powietrzem pochodzenia polarnego. 

Do końca soboty zachmurzenie umiarkowane z postępującymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna do 24 stopni C, w rejonach podgórskich do 22 stopni C, wysoko w Beskidach do 17 stopni C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. 

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie zalegną krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna nocą od 14 do 16 stopni C, w rejonach podgórskich od 12 do 14 stopni C, wysoko w Beskidach od 10 do 12 stopni C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później wschodni. 

W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna w całym regionie od 27 do 29 stopni C. Wiatr słaby zmienny. 

Podobnie będzie w poniedziałek przy małym zachmurzeniu i słabym wietrze, z temperaturą do 30 stopni C.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 24 do 28 stopni C, w rejonach podgórskich od 22 do 25 C. Wiatr słaby, tylko miejscami podczas burz porywisty. 

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 23 do 26 stopni C, w rejonach podgórskich od 21 do 25 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz w porywach do 60 km/godz. 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 22 do 25 stopni C, w rejonach podgórskich od 21 do 23 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. 

Piątek pochmurny, z temperaturą do 23 stopni C. Prognoza długoterminowa przewiduje, że średnia temperatura powietrza w lipcu w naszym regionie, kształtować się będzie powyżej normy wieloletniej, natomiast suma opadów atmosferycznych nie odbiegnie od normy.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 2-8.07
.2022