Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 22-28 stycznia

W Beskidach panują doskonałe warunki narciarskie. W ostatnim czasie mocno dosypało, np. w Istebnej na Złotym Groniu zalega, po ubiciu przez ratraki, do 1 metra śniegu. Podobnie lub niewiele mniej, jest w Kasinie, Zwardoniu, Wiśle i Szczyrku. Przed nami kolejne śnieżne dni. Przy ujemnych temperaturach, podczas ferii będzie gdzie się pobawić na śniegu, który w górach na pewno utrzyma się do 14 lutego, kiedy rozpoczynają się ferie dla uczniów województwa śląskiego. 

Obecnie w dużej części Europy dominuje mróz. Jeszcze jesteśmy pod wpływem niżu o imieniu Ida, ale niebawem ciśnienie zacznie szybko rosnąć, a to oznacza podmuchy wiatru obniżające o kilka stopni temperaturę odczuwalną, zwłaszcza nocami, które będą bardzo zimne. 

Do końca soboty zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady śniegu, głównie na południu województwa. Temperatura maksymalna do minus 1 stopnia C, w rejonach podgórskich do minus 3 stopni C, wysoko w Beskidach do minus 9 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach dość silny, w porywach do 60 km/godz., powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu województwa lokalnie spadnie śnieg. Temperatura minimalna nocą od minus 7 do minus 4 stopni C, w rejonach podgórskich i w górach, od minus 12 do minus 7 stopni C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty. Wysoko w Beskidach dość silny, w porywach do 60 km/godz., północno-zachodni. 

W niedzielę, po nocnych opadach śniegu, zachmurzenie duże, z licznymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od minus 2 do zera, w rejonach podgórskich od minus 5 do minus 2 stopni C. Wiatr osłabnie do umiarkowanego, północno-zachodni. 

W poniedziałek zachmurzenie duże, z przejaśnieniami. Okresami możliwe opady śniegu lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od minus 1 do 1 stopnia C, w rejonach podgórskich od minus 5 do minus 2 stopni C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

We wtorek i środę zachmurzenie duże, okresami całkowite z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od minus 2 do 2 stopni C, z częstym, niebezpiecznym przechodzeniem temperatury przez zero stopnia C. Wiatr umiarkowany. 

W czwartek zachmurzenie nadal duże i całkowite. Opady śniegu, ale i przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od minus 1 do 2 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. 

W piątek radykalna zmiana pogody. Zacznie mocno wiać i padać na przemian deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura wzrośnie do 4 stopni C, ale śniegowi w Beskidach to nie zaszkodzi.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 22-28.01.2022