Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15


Piątek, 24 maja

Koniec z ulewnymi deszczami. Zmienił się układ baryczny. Znad województwa śląskiego definitywnie zniknęły chmury średnie i niskie kłębiasto-warstwowe, które ostatnimi dniami przyniosły ze sobą bardzo obfite opady deszczu. Niebo przejaśnia się, napływa cieplejsze powietrze. W sobotę mało chmur, zatem przez większą część dnia słonecznie i zdecydowanie cieplej do 21 stopni C. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, raczej bez opadów. Nadal ciepło, temperatura znacznie powyżej 20 stopni. Na ranem i wieczorem zamglenia. W kolejnych dniach zalegająca wilgoć sprzyjać będzie tworzeniu się chmur kłębiastych, pomiędzy słonecznymi chwilami. Na południu woj. śląskiego zanim osuszy się podłoże po uporczywych deszczach, nieco silniejszy wiatr i troszkę niższe temperatury. 

Do końca dnia zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna do 17 stopni C, w rejonach podgórskich do 14 stopni, wysoko w Beskidach do 8 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 8 do 10 stopni C, w rejonach podgórskich od 4 do 6 stopni C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. 

W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna lokalnie do 25 stopni C, w rejonach podgórskich do 18 stopni C. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w Beskidach umiarkowany i dość silny, północny. 


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody 
na weekend 24-26.05.2019.