Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Środa, 26 lutego

Nadal znajdujemy się pod wpływem niżu Zehra. Ciśnienie jest bardzo obniżone i jest jednym z najniższych w tym roku. Zredukowane do poziomu morza wynosi 993 hPa, mierzone na płycie Katowice Airport 958 hPa i w najbliższych godzinach nie ulegnie zmianie.

Do końca dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Chwilami gdzieniegdzie może pokropić słaby deszczyk. Temperatura maksymalna do 8 stopni C, w rejonach podgórskich do 6 stopni C, wysoko w Beskidach, np. na Skrzycznem do 2 stopni C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura minimalna nocą od minus 1 do 1 stopnia C, w rejonach podgórskich od minus 3 do minus 1 stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 9 do minus 5 stopni C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach dość silny, w porywach do 60 km/godz, północno-zachodni. 

Jutro początek chwilowej zmiany pogody, wraz z nadejściem chłodnego frontu. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu, którego miejscami może napadać do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od zera  do 3 stopni C, wysoko w Beskidach od minus 5 do minus 2 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach, w porywach do 70 km/godz.

W piątek zachmurzenie początkowo całkowite, później duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i śniegu z deszczem, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w południowej części województwa o 5 do 10 cm, w Beskidach od 10 cm do 15 cm, a więc jest szansa, że na weekend znacznie poprawią się warunki narciarskie. Temperatura maksymalna od 2 do 4 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 2 do 1 stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 7 do minus 5 stopni C. Wiatr początkowo umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, porywisty, wysoko w górach w porywach do 90 km/godz. 


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 21-23.02.2020