Z myślą o Niepodległej

thumbnail

Polskie Radio Katowice i Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na cykl audycji nawiązujących do kalendarza ściennego na rok 2018, wydanego przez katowicki oddział IPN-u "Z myślą o Niepodległej", w setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na kartach kalendarza przedstawiono postacie dwunastu działaczy, dążących do włączenia Górnego Śląska w granice odradzającej się Rzeczypospolitej. Kalendarz ma zatem wymiar symboliczny i jest hołdem złożonym wszystkim tym, dzięki którym to, co wydawało się dla wielu marzeniem nie do spełnienia, stało się faktem. Każda audycja opisuje konkretną postać "przypisaną" danemu miesiącowi. Program opracowany we współpracy z historykami IPN-u.

Na audycję, w realizacji dźwiękowej Rafała Drabka, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zaprasza Ewelina Kosałka-Passia.

Rudolf Niemczyk ♬

Data: 01-07-2018

thumbnail
fot. kalendarz IPN

O Rudolfie Niemczyku - dzisiejszym bohaterze wspólnego cyklu Radia Katowice i IPN-u wiemy niewiele. Na pewno walczył w powstaniach śląskich, na pewno całe życie mieszkał w Zawodziu. Na pewno założył rodzinę...i tyle. Ewelina Kosałka-Passia postanowiła odkryć tajemnice bohateraProwadzi
Archiwum audycji