Za horyzontem

thumbnail
MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

Polecamy podcaste-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 21:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
 
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA   

 


Za horyzontem: W 1000 dni dookoła świata

fot. archiwum Hani Zieleźnik-Rybak

Pogoda sprzyja słuchaniu radia, toteż szczególnie serdecznie zapraszamy dzisiaj wieczorem do wspólnego podróżowania "Za Horyzontem".

To będzie podróż jak z 1001 baśni, bo podczas jednej radiowej eskapady pokonamy 1000 dni wyprawy dookoła świata. W taką bajeczną podróż udała się para szczęśliwych ludzi Hania Zieleźnik-Rybak i jej mąż, Piotr.

Opowieści przywiezione z tej trzyletniej wyprawy niewątpliwie ośmielą państwa marzenia, sprawią, że wszystko wydawać się będzie możliwe. Bo wystarczy tylko wyjść przed dom, na ulicę Kościuszki i "chwycić stopa" i ruszyć na wschód! W Radiu Katowice spotkamy się z Hanią Zieleźnik-Rybak. Proszę do nas dołączyć!