"Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.
Przy relikwiach bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona Światowych Dni Młodzieży, wystawionych w bazylice Dominikanów gromadziły się tłumy ludzi. Ten świecki dominikanin, patron młodzieży i studentów, który przez Jana Pawła II nazwany był "człowiekiem ośmiu błogosławieństw" peregrynował po Polsce od 11 lipca. Pier Giorgio (Piotr Jerzy) Frassati urodził się w zamożnej włoskiej rodzinie w 1901 roku. Swoje życie poświęcił czynieniu miłosierdzia. Opiekował się biedakami, chorymi i opuszczonymi mieszkańcami miasta, ale także dbał o ich powrót do Boga i sakramentów. Frassati w wieku 13 lat podjął praktykę codziennej Komunii świętej, co w tamtym czasie było jeszcze nowością w Kościele. Miał ogromne poczucie humoru, cechowała go skromność. Kochał wspinaczkę górską i organizował z przyjaciółmi wyprawy na alpejskie szczyty. Świadomie wybrał życie osoby świeckiej, ponieważ chciał w ten sposób być bliżej ludzi, którzy nie spotkali jeszcze Chrystusa. Zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Zaraził się od jednego z podopiecznych chorobą Heinego-Medina. Relikwie błogosławionego peregrynowały po Polsce po raz pierwszy w historii. Wcześniej były w 10 miastach a ostatni etap tej wyjątkowej pielgrzymki to Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na co dzień przechowywane są w katedrze w Turynie. (Źródło: www.pope2016.com).
Dzisiaj w Drodze rozmawiamy z uczestnikami ŚDM, którzy nie kryją swojego entuzjazmu i zauroczenia Błogosławionym. Anna Musialik rozmawia także z siostrzenicą Pier Giorgia Frassatiego, Wandą Frassati-Gawrońską, która przyjechała do Krakowa, uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą i opowiadała o swoim niezwykłym Wujku.
Rząd ogłosił na 30 dni stan klęski żywiołowej w kilku województwach