Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Dolina śmierci a pomarańcze. Przemyt na międzywojennym Śląsku
Dolina śmierci a pomarańcze. Przemyt na międzywojennym Śląsku

Katowice YANA Festival Festiwal Literatury Młodzieżowej to wspaniała okazja do spotkań z uwielbianymi pisarkami i pisarzami w jednym miejscu i czasie. 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Historia i Kultura, Miastem-współgospodarzem są Katowice. Bilety na Katowice YANA Festival są już dostępne.

Katowice YANA Festival 2025

Katowice YANA Festival zaplanowany jest jako cykliczny festiwal kulturalny skierowany do fanów literatury young & new adult, a także do młodych odbiorców sięgających po książki sporadycznie. Formuła Katowice YANA Festiwal zakłada organizację bezpośrednich spotkań autorek i autorów z publicznością, także sesji autografów w specjalnie wydzielonej Strefie Autografów oraz możliwość zakupu książek i akcesoriów w strefie targowej. 

Na YANA Festival gościć będziemy m. in.: Joannę Balicką, Katarzynę Barlińską, Ulę Buchacz, Natalię Fromuth, Agatę Gładysz, Angelikę Kołodziej, Martę Kulczynę, Angelikę Łabudę, Monikę Marszałek – FortunateEm, Aleksandrę Muraszkę, Aleksandrę Negrońską, Izabellę Nowaczyk, Weronikę Plotę, Julię Popiel, Ludkę Skrzydlewską, Wiktorię Stemplewską czy Velę Szulwińską.


Sobota, 29 marca

Godz. 14.00

"Dolina śmierci a pomarańcze. Przemyt na międzywojennym Śląsku". 

Dorota Stabik, dziennikarka Radia Katowice.
Zofia Kusztal, doktor historii, kierowniczka Archiwum Miejskiego w Katowicach.


Granice na Śląsku nie tylko dzieliły rodziny czy ziemie, ale także szlaki handlowe. Tam, gdzie pojawiły się granice pojawili się także Ci, którzy chcieli je ominąć. W trakcie spotkania usłyszeć będzie można co przemycano w naszym regionie w okresie międzywojennym, dlaczego ludzie decydowali się na tego typu działalność i kto najczęściej zostawał przemytnikiem. Porozmawiamy także o tym, jaki udział w przemycie miały kobiety i jak odbierane przez społeczeństwo były szajki przemytników.

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 580, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA          profesjonalne usługi informatyczne