Na tropie tajemnicy – ożywianie archiwalnych pocztówek

Opowieść o historii na miarę XXI wieku? Animacja archiwaliów! Trzy sosnowieckie instytucje kultury wspólnie realizują projekt w sieci.    

To wyjątkowa podróż do przeszłości – dostępna dla każdego i bez opłat. Dzięki nowoczesnej technice animacji i udziałowi aktorów możemy „przenieść” się do czasów, gdy sosnowieckie ulice tętniły życiem, a stojące do dziś pałace zamieszkiwali bogaci przemysłowcy. Zobaczyć można jak na przełomie XIX i XX wieku wyglądało miasto, a przy okazji dowiedzieć się m.in. co Sosnowiec miał przed Warszawą, ile osób mógł pomieścić Teatr Zimowy, dlaczego park Sielecki zwano parkiem Mauvego i skąd wzięła początek legenda „Czerwonego Zagłębia”.    

W projekt zaangażowane są trzy instytucje kultury: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu, Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki i Teatr Zagłębia. W jego efekcie powstały cztery mikro narracje opowiadające o wielokulturowym tyglu jakim na przełomie wieków był Sosnowiec. Ich tłem stały się miejsca starsze niż samo miasto.     

Wszystkie wizualne efekty projektu będą dostępne w sieci. Warto dodać, że przygotowaliśmy zarówno wersję dla osób niedowidzących, jak i z napisami oraz tłumaczem PJM.

Projektowi towarzyszy Konkurs – więcej szczegółów na stronie: http://www.muzeum.org.pl/wydarzenia/285-konkurs-ozywianiewspomnien.html 

Czeka zacne Jury i atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń – 15 września! Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.