Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 12-18 czerwca

Wyż, który kształtował pogodę w ostatnich dniach słabnie. Jego miejsce powoli zastępuje chłodny front atmosferyczny, związany z niżem barycznym powstałym na północy Europy. Za frontem napływa  znacznie chłodniejsze powietrze, ale nieznacznie i na krótko psujące pogodę. Nadal będzie dużo słońca, ale jutro wychodząc z domu trzeba będzie nałożyć co cieplejszego. Temperatura spadnie do około 15 stopni C. We wtorek wszystko wróci do normy z temperaturami od 24 do 27 stopni C. Z każdym kolejnym dniem  będzie cieplej o około 2 stopnie, przy dużym usłonecznieniu. Pod koniec przyszłego tygodnia może być lokalnie nawet do 30 stopni C, co w naszej szerokości geograficznej jest granicą upału.

Dzisiaj  do końca dnia, stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, okresami całkowitego. Tu i ówdzie wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie nie wykluczone, że  również połączone z gradem. Na obszarach burzowych może spaść w krótkim czasie do 20 litrów deszczówki na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna do 25 stopni C, w rejonach podgórskich do 21 stopni C, wysoko w Beskidach do 15 stopni C. Wiatr  umiarkowany, chwilami  porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wieczorem dość silny, okresami porywisty. W czasie burz wiatr w porywach powieje z prędkością do 70 km/h z kierunków zmiennych.

W nocy zachmurzenie początkowo duże i całkowite, później postępujące od północnego zachodu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami, przed północą, wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe również stopniowo zanikające burze. Temperatura minimalna  nocą od 10 do 12 stopni C, w rejonach podgórskich od 8 do 12 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni, nad ranem od zachodu słabnący. Tylko  wysoko w Beskidach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.   


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 12-18.06.2021