Żołnierze Wyklęci Niezłomni Bohaterowie

1 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym już dziś zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej, IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, który na stałe wpisał się w harmonogram konkursów województwa śląskiego. Dotychczas w konkursie wzięło w udział 696 uczniów.

Organizatorką konkursu jest europosłanka z województwa ślaskiego Jadwiga Wiśniewska

Na laureatów trzech pierwszych miejsc w kategorii szkół podstawowych (klasy 7,8) i oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, czekają wyjątkowe nagrody – wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wszyscy finaliści otrzymają atrkacyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs ma otwartą formułę, co pokazały poprzednie edycje. Obok prezentacji multimedialnych opisujących losy konkretnych Bohaterów, były także filmy odtwarzające bolesną historię ich życia, w których aktorami byli uczniowie, ich bliscy oraz przyjaciele, a także piosenki inspirowane tragicznymi losami żołnierzy podziemia niepodległościowego nie godzących się na komunistyczne jarzmo.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 lutego 2019 r., na adres:  Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu EuropejskiegoJadwigi Wiśniewskiej, Al. NMP 24/11, 42-200 Częstochowa. Koperta powinna być opatrzona opisem: IV Wojewódzki Konkurs Multimedialny „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”.

Regulamin i załaczniki do pobrania ze strony www.jadwigawisniewska.pl