Prawda i kłamstwo o Katyniu

Zapraszamy do udziału w Jubileuszowej X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Ten niezwykły projekt edukacyjny dawno przekroczył ramy tradycyjnego konkursu, stając się unikalnym wydarzeniem, stwarzającym młodym ludziom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowych tomach, których promocja corocznie połączona jest z niezwykle klimatycznym spotkaniem w ramach Zaduszek Katyńskich. Dotychczas w Konkursie wzięło udział 2126 uczniów ze szkół z całego województwa śląskiego.

Organizatorem konkursu jest euposłanka z województwa śląskiego Jadwiga WIśniewska.

Tegoroczona, jubileuszowa edycja, będzie miała szczególny charakter. Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne) zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W związku z tym, że w tym roku odbywa się Jubileuszowa, X edycja Konkursu i doceniając wkład Nauczycieli, którzy motywują uczniów do samodzielnych poszukiwań prawdy o Zbrodni Katyńskiej, na wyjazd studyjny do Brukseli zaproszę także opiekunów zwycięskich prac w obu kategoriach. 

Prace należy nadsyłać do 28 lutego 2019 r. na adres: Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Al. Najświętszej Maryi Panny 24/11, 42-200 Częstochowa, tel. / fax (034) 313 31 40Koperta powinna być opatrzona opisem: X Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. 

Regulamin i załaczniki można pobrać ze strony www.jadwigawisniewska.pl

Rozstrzygnięcie Konkursu  i uroczysta gala wręczenia nagród planowana jest na marzec 2019 r.


Patronat naukowy nad Konkursem objął Insytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

Patronat medialny nad Konkursem objęli: Telewizja Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio Fiat, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal częstochowskie24.pl.

Konkurs jest wpisany do wykazu Konkursów znajdującym się na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty.