Murale Aniołów Stróżów

fot. Dom Aniołów Stróżów

Tradycyjnie już, w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, którą, dzięki uprzejmości Silesia City Center i Państwa, będziemy mogli wspomóc Dom Aniołów Stróżów.

Tegoroczny projekt nazwaliśmy Murale. Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, w ramach akcji Zmalujmy Wielkanoc, dzieci z Domu Aniołów Stróżów oraz dwie zaprzyjaźnione artystki Ewa Gondziek i Janina Skorus wzięły udział w Wielkanocnym evencie, który odbywał się w Silesia City Center. 2 ogromne ścianki, które miały zostać pokryte pomysłami na wiosenne motywy, szybko zostały zagospodarowane przez pomysłowe dzieciaki. Jak zawsze była świetna zabawa, która miała jednak cel. Murale zostały pocięte na mniejsze prace w formacie A3 (30x40 cm) oraz B2 (50x70 cm), które oprawione, zostaną zlicytowane i w ten sposób zgromadzone fundusze, które w pełni zasilą szczytny cel charytatywny – wsparcie świetlic terapeutycznych z Domu na katowickim Załężu i chorzowskim Batorym.

Mini Murale mogą ozdobić Wasze biuro, gabinet firmę, restaurację, dom lub prywatne mieszkanie. Są dziełem wychowanków, a dochód z uzyskanych funduszy sprawi nam ogromną radość, a przede wszystkim wspomoże Stowarzyszenie, które od 20 lat pomaga dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji.

W Poniedziałek 30 marca na antenie Polskiego Radia Katowice w godzinach od 9:00 do 11:00 odbędzie się aukcja powstałych dzieł sztuki. Prosimy o kontakt przed wyznaczonym dniem aukcji, a jeśli nie uda Wam z nami skontaktować zapraszamy do wzięcia udziału w poniedziałkowej aukcji na antenie Polskiego Radia Katowice.

Poniżej oraz na www.anioly24.pl mozna zobaczyć dzieła sztuki. Wybierzcie coś dla siebie i wesprzyjcie dzieci z Domu Aniołów Stróżów.

Wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w tej aukcji prosimy o kontakt z Anetą Szopa: aszopa@anioly24.pl, tel. 881 290 374 lub biurem Stowarzyszenia, tel. +32 251 75 33.


Lubię to! …czyli przedpołudnie z Polskim Radiem Katowice.

Od poniedziałku do soboty dwa duety prowadzących – z Wenus i z Marsa – pozwolą Państwu polubić dzień, a także podyskutować – przez telefon i internet. Dwa uzupełniające się duety zapraszają do słuchania Polskiego Radia Katowice i wspólnej zabawy.

Każdego dnia proponujemy coś innego:

  • Poniedziałek: „Lubię poniedziałek”
  • Wtorek: „Retro-Gadżet”
  • Środa: „Stary Człowiek i… może”
  • Czwartek: „W Koło Macieju”
  • Piątek: „Gabinecik”
  • Sobota: „Szósty Dzień Tygodnia”

Codziennie zapraszamy do pisania z nami opowiadania, czyli tworzenia cyklu „Ciąg dalszy nastąpi”. 

Lubię to!