Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Nivea. Trening z wózkiem. Prostowanie bloków.
30.04.2015
16:45:00

Mija 90 lat od dnia, gdy w Katowicach powstało PEBECO – pierwsza polska wytwórnia produkująca krem Nivea. Co ciekawsze, odkrywca tego niezwykle popularnego kremu, Oskar Troplowitz, pochodzi również ze Śląska, a dokładniej z Gliwic. Tropem opowieści o biało niebieskim specyfiku podąża od lat Wojciech Mszyca, znawca historii Katowic, którego wystawę otwarto właśnie w Bibliotece Śląskiej. Historią kremu zainteresowała się Anna Dudzińska. 


 

Są szczęśliwe, pełne energii i spełnione... jako mamy. Miały dość spotkań w parku i pogadanek przy kawie, więc postanowiły zacząć trenować... z wózkiem. Od niedawna podczas zwykłego spaceru możemy spotkać niezwykłe mamy, które uprawiają fitness z wózkiem. Panie założyły Stowarzyszenie Buggygym i promują aktywne spędzanie czasu. Niania w tym czasie może mieć wolne, bo ćwiczenia odbywają się pod czujnym okiem dzieci. Dziś z aktywnymi mamami w katowickim parku w Muchowcu ćwiczyła Agnieszka Niewolańska.


 

Pochylone bloki, popękane ściany, krzywe okna, drzwi, czy zupa wylewająca się z talerza – tak wygląda codzienność na osiedlu, nomen omen, Awaryjnym w Piekarach Śląskich, gdzie szkody górnicze spowodowały dość poważne wychylenie budynków. Chociaż bloki jeszcze nie przypominają krzywej wieży w Pizie, to jednak mieszkańcom to przeszkadza. Niedawno ruszyło... prostowanie bloków. O trudnej operacji opowiedzieli naszej reporterce, Joannie Opas, mieszkańcy, a także Stanisław Jarząbek z piekarskiego magistratu.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Choć majówka w tym roku nie będzie długa, jednak warto pomyśleć jak spędzić wolny czas. Warto choć na jeden dzień wybrać się w Beskidy, np. do Wisły czy Brennej, lub też do Koniakowa, gdzie w ten weekend rozpocznie się sezon wypasu owiec. Co ciekawego przez najbliższe wolne dni będzie się działo w Beskidach sprawdzał Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie rusza dziś projekt Aleje tu się dzieje. To już trzecia edycja projektu, który tworzy z centrum miasta salon kultury. Do końca sierpnia zaplanowano już 130 imprez, codziennie jakieś wydarzenie – teatr, film, koncerty muzyki rozrywkowej, jazzowej i klasycznej. W tym roku na projekt Aleje tu się dzieje miasto przeznacza milion złotych. Jutro z kolei w Częstochowie inauguracja 25. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater. Jubileuszowa edycja to 6. koncertów w Częstochowie i 7 w innych miastach Polski, to też 400 wykonawców z 9 krajów świata. Na kulturalne spotkanie zaprasza Izabela Czerczer.


 

Jastrzębie Zdrój na 102.2 FM

Jastrzębska Spółka Węglowa doczekała się nowego prezesa. Co oznacza to dla spółki i przede wszystkim dla jej pracowników sprawdzała Monika Krasińska.


 

Zabytkową stację kolejki wąskotorowej w Rudach wraz z Angeliką Januszewską zwiedzała Monika Krasińska. 
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA