Terminal. Kamienica. Urlop.

20150618_103915_1206 milionów pasażerów – taką przepustowość będzie miał port lotniczy Katowice w Pyrzowicach. To wszystko dzięki nowemu, trzeciemu już terminalowi. Korzystać będzie można z niego od 27 czerwca. Dodatkowo Katowice Airport wprowadza wiele udogodnień. Powiększy się parking, a dla samolotów oddana zostanie nowa płyta postojowa i płyta do odladzania. Na lotnisko wybrał się nasz reporter Łukasz Szwej.


 

Kamienica przy ulicy Plebiscytowej w Katowicach stała się przedmiotem sporu między lokatorami a zarządcom nieruchomości. Wszystko przez brak remontu klatki schodowej po pożarze, który zaprószony został cztery lata temu. Mieszkańcy czują się pokrzywdzeni i twierdzą, że zarządca budynku lekceważy ich potrzeby. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, administrator kamienicy, odpowiada, że klatka była remontowana i to wielokrotnie. Kto w tym zamieszaniu ma rację? Argumenty obu stron zebrał w swoim materiale o problematycznej klatce schodowej nasz reporter, Dawid Damszel.


 

Zbliżają się urlopy i okazuje się, że nie do końca potrafimy się do nich przygotować. Nie wiemy jak przełączyć się na tryb wakacje. Powód? Oczywiście, stres i szybkie tempo życia. Urlop traktujemy jako kolejne zadanie, a to sprawia, że nie odpoczniemy w pełni. Jak odpoczywać i jak radzić sobie ze stresem w pracy? O tym rozmawiano dziś w Centrum Informacji Naukowej w Katowicach, a rozmowy podsłuchiwała z mikrofonem Agnieszka Niewolańska.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Ta gmina słynie z unikatowego języka, bardzo mokrych śmiergustów oraz licznych szkółek ogrodniczych. Odwiedzamy Wilamowice, na pograniczu Śląska i Małopolski. Andrzej Ochodek, w różnych językach stara się wyciągnąć od burmistrza Mariana Treli, jak najwięcej informacji o tym zakątku naszego regionu.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Czy Częstochowa jest zagrożona ewentualną powodzią? Parlamentarzyści z Częstochowy podpisali dziś list skierowany do premier Ewy Kopacz oraz rządu, w którym zwracają się o przyznanie środków, na zabezpieczenie miasta przed powodzią.


 

Katowice na 102.2 FM

Wyjątkowy prezent otrzymali podopieczni Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie. Został otwarty "Dobry Dom", czyli nowa filia placówki, w której zamieszka czternastu wychowanków przygotowujących się do dorosłego życia. Jaworzno jest pierwszym miastem w województwie, które stworzyło tego typu placówkę. Dom odwiedziła nasza reporterka Ewelina Kosałka-Passia.


 

W Jaworznie 20 czerwca odbędą się "Dni miasta". O imprezie, naszej reporterce Ewelinie Kosałce-Passi, opowiada Marta Tesarczyk, wicedyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. 


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl