Lekarze protestowali zgodnie z prawem

Protest lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie nie naruszył przepisów ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Prokuratura nie będzie prowadzić dochodzenia w tej sprawie. Pod koniec września 140 lekarzy złożyło wypowiedzenia umów o pracę i powołało komitet negocjacyjny, bo w ich ocenie w szpitalu brakowało leków i sprawnego sprzętu. Doniesienie do prokuratury złożył dyrektor placówki. Prokuratura w Zawierciu, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, przesłuchaniu dyrektora szpitala i zapoznaniu się z dokumentacją sprawy, odmówiła wszczęcia dochodzenia.

— Postanowienie jest nieprawomocne i dyrektor szpitala może złożyć zażalenie do Sądu Rejonowego w Częstochowie — wyjaśnia prokurator Tomasz Ozimek.


Przypomnijmy, w piątek lekarze i dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie podpisali porozumienie kończące spór. Lekarze wycofują złożone wypowiedzenia umów o prace, bo jak twierdzą, ich postulaty dotyczące gospodarki lekami, serwisowania sprzętu i zmian personalnych zostały spełnione.

Autor: Izabela Czerczer


Podobne artykuły