Wyjazdowe posiedzenie rządu – fotogaleria

fot. Łukasz Kałuża

Trwa wyjazdowe posiedzenie rządu w woj. śląskim. Część ministrów odwiedza różne miasta, by zapoznać się z problemami lokalnych samorządów.

W Bielsku-Białej był minister Skarbu Państwa, Andrzej Czerwiński. Zapowiedział, że mimo zbliżających się wyborów jest jeszcze czas na naprawę górnictwa.


Minister Czerwiński nie chciał się wypowiadać na temat lokalnych problemów, np. w sprawie wprowadzenia opłat na obwodnicy Bielska-Białej. Dziś wieczorem, na spotkaniu z premier Kopacz, zrobi to prezydent miasta, Jacek Krywult.


Po południu minister Skarbu odwiedzi Częstochowę.

Z kolei Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, poinformowała w Katowicach, że dodatkowe 100 milionów złotych zostanie przeznaczone w ciągu 3 miesięcy na poprawę infrastruktury kolejowej, głównie towarowej na Śląsku. Jak podkreśla minister Wasiak, w ostatnich latach na Śląsku infrastruktura kolejowa jest intensywnie modernizowana, co czasami powoduje paraliż komunikacyjny.


Adam Purwin, prezes PKP Cargo zaznacza, że trzymiesięczny program modernizacji pozwoli na lepszą obsługę przewozów m.in. ze śląskich kopalń.


100 mln złotych ma zostać zainwestowane do końca sierpnia.

Po południu minister Maria Wasiak ma także odwiedzić Sosnowiec-Maczki i dworzec w Chorzowie-Batorym.

Ewa Kopacz również dotarła na Śląsk. Ma tu przedstawić założenia do programu Śląsk 2.0. Po przyjeździe na katowickim dworcu kolejowym spotkała się z mieszkańcami miasta.


Jeszcze dziś premier spotka się ze związkowcami i włodarzami śląskich miast. 

Autorzy: Łukasz Kałuża, Andrzej Ochodek, Joanna Opas,