Droga

thumbnail

"Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.


Adwentowe rozmowy w Drodze, cz. II

Data: 09-12-2013

thumbnail

Lectio Divina, czyli modlitwa Słowem Bożym, to temat adwentowych rekolekcji w Drodze. Dziś kolejne ważne słowa: auditio – słuchanie i oratio, które jest odpowiedzią człowieka na głos Boga.

Warto pamiętać, że Czytanie Pisma świętego jest chlebem powszednim dla bardzo wielu ludzi. Należy do nich również nasz dzisiejszy gość, dziennikarz Gościa Niedzielnego, Marcin Jakimowicz, który przyznaje, że w drodze do Biblii bardzo pomogły mu spotkania z muzykami rockowymi. "Spotkałem ludzi, którzy w rozmowie ciągle odwoływali się do Biblii" – napisał kiedyś, jednak dziś w programie rozmawiamy przede wszystkim o zagrożeniach duchowych, których powodem może być muzyka. Jak to możliwe? – takie pytanie zadawali uczestnicy dyskusji na Placu Pogan, która niedawno odbywała się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Relacja z tego spotkania dziś w programie, a na zakończenie w Drodze radiowy felieton Franciszka Kucharczaka z cyklu Myśl wyrachowana.  


Prowadzi
Droga