Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Wolontariat. Lato. Dzień bez samochodu.
22.09.2015
16:45:00

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn dopiero w styczniu, ale już ruszył nabór wolontariuszy, którzy będą pomagać w Katowicach. W stolicy regionu zagrają drużyny z Chorwacji, Norwegii, Islandii i Białorusi. Dobrze by było, gdyby wolontariusze znali języki drużyn u nas występujących. Czy jednak łatwo będzie takie znaleźć? Czy uczymy się języków innych niż popularny angielski?


 

Dziś żegnamy lato, jutro zaczyna się jesień. W ostatnich miesiącach padały rekordy, upałów, utonięć, małej ilości opadów czy niestety zatruć.


 

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowy dzień. Rezygnujemy z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi i każdego alternatywnego środka transportu. Idea dnia bez samochodu powstała w 1998 roku we Francji. Tam do tej pory jest mocno kultywowana. Również w wielu europejskich stolicach centra zamykane są dla ruchu samochodowego.
Czy w naszym regionie taka idea się przyjęła? W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Taki jeden dzień w roku powinien odbywać się znacznie częściej. Wtedy spacer po centrum miasta stałby się z pewnością o wiele przyjemniejszy.


 


Katowice na 102.2 FM

Wszystkiego o rybach i wędkarstwie można się dowiedzieć w Kaletach, gdzie w sobotę otwarto prawdopodobnie pierwszy w kraju Ichtiopark. Nowa atrakcja powstała na terenie stawu, który niegdyś stanowił rezerwuar wody dla pobliskiej fabryki papieru. Teraz staw nie jest już wykorzystywany w przemyśle, świetnie za to spełnia funkcję rekreacyjną. 


Ponadto o pierwszym w kraju zlocie rodzin z dziećmi, które chorują na chorobę Perthesa, który już w ten weekend jest organizowany w ośrodku wypoczynkowym w Kaletach-Zielonej. Co to za choroba, gdzie szukać pomocy i co będzie odbywało się w ramach zlotu? 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

O sztuce w Szczyrku, ale nie tej ludowej lecz światowej. W miejscowej galerii Beskidzkiej trwa unikatowa wystawa malarstwa największych sław w tej dziedzinie z USA, Europy i Azji. To prawdziwa gratka nie tylko dla kolekcjonerów i koneserów.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie to Zespół Szkół Policealnych kształcących zawodowo strażaków, aspirantów straży pożarnej, pracowników i inspektorów ochrony przeciwpożarowej. Szkoła działa już ponad 20 lat i podlega Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Jest jedną z pięciu szkół strażackich w Polsce. Jak przebiegają szkolenia, czy strażacy ze szkoły zajmują się tylko dydaktyką?


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Zobacz więcej : 63 - Relacje reporterów Radia Katowice
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA