Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Ustawa antysmogowa. Parking. Dzień tabliczki mnożenia.
25.09.2015
16:45:00

Powietrze w Polsce jest jednym z najgorszych w Europie. W naszym kraju najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku i w Małopolsce. Przed nami sezon grzewczy, w trakcie którego stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest największe. Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie środowiska tzw. ustawy antysmogowej. Teraz czeka ona na podpis prezydenta. 


 


"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!" – pod takim hasłem organizowana jest wyjątkowa akcja edukacyjna. Co roku w ostatni piątek września obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji próbujemy sobie przypomnieć, ile to jest 7 razy 8, 3 razy 16, 24 dzielone przez 6 itd. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 66 w Katowicach postanowili sprawdzić, czy mieszkańcy Katowic potrafią mnożyć i dzielić. Sposobów ułatwiających naukę mnożenia jest bardzo wiele: od rozpisywania na kartce i liczenia na palcach, poprzez przeróżne gry planszowe i komputerowe. "Tabliczkową wiedzę" należy jednak sprawdzać i od czasu do czasu powtarzać. I do tego państwa w ten szczególny dzień zachęcamy.


 

Na osiedlu Paderewskiego w Katowicach sypią się mandaty. Karne opłaty otrzymują wszyscy, którzy parkują na osiedlu, ale tam nie mieszkają. Na niepokornych czeka blokada na koło. Sytuacja z pozoru normalna. Z tą różnicą że mandaty wypisuje... prywatna firma z Dąbrowy Górniczej. Czy firma działa zgodnie z literą prawa? Jak do inicjatywy odnoszą się mieszkańcy osiedla?Katowice na 102.2 FM

Mikołów, miasto, które w swoim herbie ma rycerza, postanowiło nawiązać do tego symbolu i wrócić do tradycji. Do Miasta powracają właśnie rycerze. Niebawem odbędzie się także turniej walk rycerskich. Potrzebne są bowiem pieniądze na sprzęt dla dzieci. Pomagać można na stronie "polakpotrafi", gdzie znajdziemy filmik ze szkółki.


W całym kraju parę dni temu zakończył się Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Mikołowie natomiast kończy się Tydzień Ruchu. Jeszcze jutro ostatnie akcje w ramach Tygodnia Ruchu w Mikołowie. Bieg na 10 km, biegi dla dzieci i mecz siatkarski. Z Tomaszem Rogulą rozmawiała Dorota Stabik.


 

 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Tani weekend w Wiśle, czyli akcja "Wisła za połowę", chodzi o ceny za noclegi, wyżywienie i atrakcje turystyczne. Ponadto rozmowa z Witoldem Mazurkiewiczem, dyrektorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, w związku z jubileuszem 125-lecia tej placówki.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Politechnika Częstochowska oraz Akademia im. Jana Długosza przedłużają rekrutację. Podobnie jak w latach poprzednich uczelnie czekają na absolwentów szkół ponadgimnazjalnych aż do pierwszych dni października. Przedłużenie rekrutacji jest konieczne nie tylko ze względu na niż demograficzny. Wiele osób zdawało egzamin poprawkowy z matury, w związku z czym na ich dokumenty aplikacyjne trzeba było poczekać. Jednocześnie częstochowski magistrat organizuje konkurs dla tych, którzy są tegorocznymi absolwentami uczelni wyższych. Wygrać można nawet pięć tysięcy złotych, a udział w nim mogą wziąć ci, których praca magisterska dotyczy Częstochowy.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA