Dynie

W związku z tym, że mamy koniec października, to oczywiście trochę wspomnimy o dyniach, pięknych warzywach jesieni, które możemy przetwarzać i zjadać, ale także robić z nich... lampiony. Może ktoś powiedzieć, że to jakiś nowy wymysł, ale jest fajnym sposobem na spędzenie wspólnego wieczoru z dziećmi.

Ponadto zajmujemy się mało znanym terminem – permakultura. To rodzaj ekologicznego rolnictwa, projektowania w zgodzie z naturą. W Katowicach odbyła się premiera filmu "Inhabitat", który pokazywał jak w USA rozwija się ten ruch.

Sprawdzamy też, dlaczego głuszcom z Babiogórskiego Parku Narodowego założono nadajniki telemetryczne.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach