Jesienna depresja. Milionowy czytelnik. Gra IPN.

Do tej pory pogoda nas rozpieszczała, ale niebawem aura za oknem zacznie przypominać scenerię jak z dobrego horroru – porywisty wiatr, ulewny deszcz, stuprocentowe zachmurzenie. Dziś już niektórzy wstali pozbawieni energii. Wraz z upływem kolejnych dni, wiele osób zacznie odczuwać przygnębienie, gorszy nastrój, rozdrażnienie. Czy osławiona jesienna depresja to wymysł czy fakt? Jak sobie poprawić nastrój, gdy za oknem pogoda taka, że nie warto nawet psa wygnać? O to nasza reporterka spytała psychologów, a także mieszkańców.


 

Milionowego czytelnika powitało dzisiaj Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, czyli popularna CINiBA. Był tort, prezenty i zaskoczenie na twarzach trzech studentów, którzy jeszcze rano nie mieli pojęcia, że jeden z nich stanie się autorem jubileuszu.
Nasza reporterka wybrała się na ich powitanie. Przy okazji postanowiła dowiedzieć się, czy milion czytelników w trzy lata to dużo czy mało?


 

Jak wygrać bitwę o Anglię? Jak obronić Lwów przed nacierającą armią bolszewicką? Między innymi przed tymi zadaniami muszą stanąć wszyscy, którzy zdecydują się zagrać w gry planszowe wydane przez IPN. Planszówki mają uczyć strategicznego myślenia, ale i pomagać lepiej poznawać historię naszego kraju. Czy spełniają te zadania? Dziś w prowadzonym przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej Przystanku Historia, gry edukacyjne testowali najmłodsi.


 


Katowice na 102.2 FM

Już prawie pół roku trwają prace na zabytkowym pszczyńskim rynku. Najpierw były badania archeologiczne, teraz prace związane z nową nawierzchnią. Prace mają się zakończyć w tym miesiącu, ale czy tak się stanie, tego nie wiadomo. Już teraz część imprez zostaje przeniesiona w inne miejsce. O pracach mówi rzecznik miasta Piotr Łapa.


Pszczyńscy policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dla bezdomnych. Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 800 100 022, można uzyskać informacje o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. O działaniach funkcjonariuszy jeszcze przed zimowymi mrozami mówi rzeczniczka tamtejszej policji Karolina Błaszczyk. 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jeszcze tylko do piątku mieszkańcy Bielska-Białej mogą głosować na projekty budżetu obywatelskiego. Ponadto zaprosimy na kolejne koncerty w ramach Bielskiej Jesieni Jazzowej. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl