Zielona pracownia. Uchodźcy. Czynsze.

21 ekopracowni pojawi się w śląskich szkołach. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizował bowiem konkurs na najlepszy projekt sali do nauk przyrodniczych. Nagrodą jest 80-procentowe pokrycie kosztów przez Fundusz. Jak dowiedziała się nasza reporterka, konkurs na Zieloną Pracownię wzbudził spore zainteresowanie.


 

Wszyscy o tym mówią a nikt nie może tego potwierdzić. Mieszkańcy Zwardonia i okolic żyją informacją o rzekomych planach stworzenia na byłym terminalu granicznym obozu dla uchodźców. Pod hasłem "Nie chcemy obozów dla islamskich imigrantów na Żywiecczyźnie" kilkaset osób ma protestować w ostatnią niedzielę listopada.


 

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich zajmujący mieszkania komunalne i socjalne, generalnie te popularnie zwane z miasta, są zadłużeni łącznie z odsetkami na kwotę blisko 45 milionów złotych. Dla porównania, jak informuje Jakub Nowak z biura prasowego magistratu, roczny budżet Siemianowic to 230-240 milionów złotych, więc to daje obraz skali zjawiska. Teraz Urząd Miasta postanowił wyciągnąć rękę do dłużników i pozwala im odpracować swoje zaległości. Problem w tym, że, jak mówi Anna Rembierz, kierownik biura gospodarki lokalowej, chętnych jest niewielu. A powodów niepłacenia jest wiele. Jeśli mieszkańcy sami nie będą chcieli rozwiązać swoich problemów i pozbyć się długów, to na nic się zdadzą nawet najlepsze pomysły urzędników. 


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Dobre wiadomości dla mieszkańców nie tylko Śląska Cieszyńskiego, będzie modernizacja szlaków kolejowych na południu regionu. Relację ze spotkania Komisji ds. transportu kolejowego Śląska Cieszyńskiego przygotwał Andrzej Ochodek. Ponadto rozmowa z burmistrzem Wisły w sprawie planów modernizacji czy też budowy drogi do tego miasta od strony Ustronia.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Stwardnienie rozsiane jest chorobą, z którą można i trzeba walczyć. To przekonanie chce podkreślić w Częstochowie Fundacja Walczę z SM, zwracając uwagę na rolę rehabilitacji. Fundacja organizuje jutro panel dyskusyjny oraz pokaz ćwiczeń prowadzonych przez rehabilitantów. Ponadto o 40 nowych autobusach hybrydowych, które dostarczono już do częstochowskiego MPK. 



Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl