Uniwersytet Śląski będzie współpracował z Radiem Katowice

fot. Patrycja Kaczmarzyk

Radio Katowice będzie współpracowało z Uniwersytetem Śląskim w sprawach kształcenia tamtejszych studentów.

Dzisiaj podpisano umowę, która będzie dotyczyła praktyk studenckich, wynajmu studiów emisyjnych i nagraniowych na zajęcia dydaktyczne oraz możliwości prowadzenia badań naukowych związanych z funkcjonowaniem rozgłośni. Prezes Radia Katowice, redaktor Henryk Grzonka podkreśla, że dobrze prowadzone praktyki mogą pomóc studentom dziennikarstwa w zdobywaniu bezcennego doświadczenia zawodowego.


Dzisiejsze porozumienia ma dać studentom Uniwersytetu, pierwszeństwo praktyk w rozgłośni, a także umożliwić korzystanie ze studiów emisyjnych i prowadzenie badań naukowych.

— Owocna współpraca z Radiem Katowice trwa już od lat i mamy nadzieję, że ta umowa pozwoli na jeszcze lepsze kształcenie młodych dziennikarzy — powiedział rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Wiesław Banyś.


— Zależy nam na tym, by przeprowadzane w radiu praktyki były rzeczowe i dawały wiedzę praktyczną — powiedział redaktor Henryk Grzonka, prezes Radia Katowice.


Nie bez znaczenia okazuje się także liczba studentów dziennikarstwa, których będzie dotyczyły porozumienie. Tylko w tym roku na Uniwersytecie Śląskim, studia dziennikarskie podjęło blisko 600 studentów. Uniwersytet Śląski jest pierwszą uczelnią, która podpisze tego typu umowę z rozgłośnią. Niewykluczone, że w przyszłości podobne umowy zostaną zawarte z innymi katowickimi uczelniami.

Autor: Szymon Kępka