Zwolnienia z WF-u. Marsz antydopalaczowy. Inkubatory dla zwierząt.

W Zawierciu w Szkole Podstawowej nr 5 nauczyciele mówią STOP zwolnieniom z zajęć wychowania fizycznego. Oprócz wspólnych gier i zabaw do zajęć zapraszają także sportowców. Wszystko po to, by dzieci zainspirować. Tak był dziś, gdzie w zajęciach ruchowych udział brali uczniowie, nauczyciele i miejscowi pierwszoligowi siatkarze. Zawierciańska podstawówka dwa lata temu otrzymała certyfikat Ministerstwa Sportu " Szkoła w ruchu". Oprócz tego realizowany jest tam program " wf z klasą".


 

"Jestem czysty, nie biorę, nie bierz i Ty" – z takim hasłem na ustach przeszła dziś przez Załęże młodzież z lokalnych szkół. Akcję rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza, ale na skrzyżowaniu Gliwickiej i Bocheńskiego zebrał się spory tłum. 


 

Chociaż do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to podopieczni chorzowskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt dostali już prezenty. To, jak mówi Dawid Makaruk, kierownik schroniska, dwa inkubatory dla tych najmłodszych podopiecznych, które trafiają do przytuliska. Z inkubatorów cieszy się Marek Olszewski, weterynarz, który opiekuje się zwierzętami, bo ten sprzęt na pewno pozwoli uratować wiele maluszków, które raczej nie miałyby szans na przeżycie. To nie jedyny sprzęt, o który wzbogaciło się chorzowskie schronisko. Do placówki trafił także nowoczesny aparat USG przeznaczony specjalnie dla zwierząt, a także specjalna kabina susząca dla psów, która przyda się po kąpielach czy innych zabiegach pielęgnacyjnych.  


Katowice na 102.2 FM

W Pszczynie miała powstać podstrefa katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Miały powstać firmy i miejsca pracy. Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie. O sytuacji z burmistrzem Dariuszem Skrobolem i przedstawicielami Instytutu Ogrodnictwa rozmawia Łukasz Kałuża.


W Pszczynie trwa kolejna odsłona Szlachetnej Paczki, a już w poniedziałek specjalne przedstawienie. O akcji mówi jej liderka Dorota Zybert.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Wodociąg miejski w Bielsku został uruchomiony w dniu imienin cesarzowej Elżbiety, zwanej Sissi. Oo kontynuatorce tych tradycji, miejskiej spółce Aqua, która obchodzi jubileusz 25-lecia. Ponadto o tradycji wypiekania cieszyńskich ciasteczek w okresie przedświątecznym.


 

Czestochowa na 98.4 FM

Mieszkańcy Częstochowy piszą listy w sprawie utworzenia województwa częstochowskiego. Samorządy w tej sprawie przyjmują stanowiska, rozpoczynają się konsultacje z różnymi środowiskami. Ich pozytywny skutek to warunek niezbędny, aby województwo mogło powstać. Z jakich ziem? Orędownicy sprawy odpowiadają: z takich, na których mieszkańcy tego zechcą. Mimo że ewentualny podział administracyjny Polski nie jest teraz przedmiotem prac rządu, to czas konsultacji nastał. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl