Zmiany w zarządzie województwa

fot. Dorota Stabik

Kazimierz Karolczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej został nowym wicemarszałkiem i członkiem zarządu województwa śląskiego.

Tym samym zastąpił na tym stanowisku Aleksandrę Gajewską, która złożyła dziś na ręce radnych sejmiku swoją rezygnację z tej funkcji. Zmiany w zarządzie województwa, spowodowane są zawiązaniem się koalicji pomiędzy rządzącą w regionie Platformą Obywatelską a Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Dzięki zawiązanej koalicji sejmik województwa będzie mógł przegłosowywać projekty uchwał większością głosów.

Kazimierz Karolczak został wybrany głosami 29 radnych sejmiku województwa śląskiego. Przeciwko jego kandydaturze na to stanowisko opowiedziało się 15 radnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

— Dotychczasowa polityka będzie kontynuowana — powiedział Radiu Katowice nowy wicemarszałek sejmiku.


Karolczak, dodał że tworzenie koalicji nie jest łatwe.


Jak podkreśliła Aleksandra Gajewska, była wicemarszałek sejmiku, podjęcie decyzja o rezygnacji z pełnionej dotychczas funkcji w zarządzie, to wynik porozumienia pomiędzy PO a SLD.


Gajewska dodała, że pomimo rezygnacji z pełnionej w zarządzie funkcji, z polityki się nie wycofuje.


Kazimierz Karolczak, jako nowy wicemarszałek i członek rządu województwa śląskiego, będzie odpowiedzialny za kulturę, ochronę środowiska i wydatkowanie środków europejskich.

Autor: Aleksandra Gruszczyńska