Świąteczna aukcja dla Hospicjum Cordis

fot. Hospicjum Cordis

Ponad 11 tysięcy złotych udało się zebrać podczas radiowej aukcji na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach, która odbyła się na naszej radiowej antenie.

Słuchacze licytowali bombki z autografami znanych osób, ozdoby świąteczne podarowane przez wolontariuszy, płytę, wieniec adwentowy, chatkę z piernika oraz pierniczki podarowane przez Stowarzyszenie Nasze Kalety.

Redaktor Wojciech Skowroński doskonale pamięta pierwszą licytację, która odbyła się na naszej antenie.


Doktor Jolanta Markowska-Grabowska, szefowa hospicjum podkreśla, że oprócz wsparcia finansowego, słuchacze dzwonili także z wyrazami uznania.


To już kolejny rok, gdy słuchacze Polskiego Radia Katowice pomogą przed świętami podopiecznym tej placówki. Oprócz bombek pomalowanych wcześniej w hospicjum, na aukcji będą także piękne koronkowe bombki przygotowane przez babcię jednej z podopiecznych hospicjum.


Jak z kolei dodaje Jolanta Markowska-Grabowska, szefowa Hospicjum, przedmioty przekazane na licytację to dary serca.


Były bombki podpisane przez gwiazdy: Renatę Przemyk, Piotra Kupichę, lidera zespołu Feel, cztery bombki własnoręcznie pomalowane, opatrzone życzeniami świątecznymi i podpisane przez Macieja Balcara, wokalistę Dżemu.

Ponadto bombki podpisane przez Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Zbigniewa Wodeckiego oraz Włodzimierza Korcza, koncertujących wspólnie w ramach projektu „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. Ale prawdziwą gratkę tegorocznej aukcji stanowiły bombki podpisana łącznie przez 17 aktorów, grających w popularnym, niezwykle lubianym przez Polaków serialu "Ranczo".

Autor: Joanna Opas


Podobne artykuły