Rekolekcje

Trzydziestodniowe rekolekcje ignacjańskie rozpoczynają się od tzw. Fundamentu. Poprzedza on cztery etapy rekolekcji, zwane potocznie Tygodniami. Na płaszczyźnie duchowej, Fundament jest podstawą teologiczną, etyczną i duchową Ćwiczeń, przenikając je całe; jest swoistą bramą, a zarazem syntezą całych Ćwiczeń duchowych. Prawda zawarta w Fundamencie, zachowując swoją odrębność, wpływa na całe Ćwiczenia duchowe, pojawiając się na różnych etapach, aż do punktu zwieńczającego trzydziestodniowe rekolekcje ignacjańskie, którym jest Kontemplacja. W Drodze spotykamy się w tym Adwencie z o. dr. Wacławem Królikowskim SJ, który od wielu lat prowadzi rekolekcje ignacjańskie. Zwracamy uwagę na to, co ważne w tych rekolekcjach, a także rozmawiamy dziś o znaczeniu Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Bożego Miłosierdzia w kontekście Ćwiczeń duchowych.

Gościmy również w Drodze przedstawicieli Bujakowa, niewielkiej miejscowości w gminie Porąbka, w diecezji bielsko-żywieckiej, którzy postanowili zorganizować pierwszy Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny i zainicjować Rok Profilaktyki Chorób Nowotworowych.GALERIA


"Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.