Włamania. Szymonek. Strażacy.

Wakacje, długie weekendy i święta, w tym czasie dochodzi do największej liczby włamań i kradzieży. Warto zatem przed nadchodzącym świątecznym okresem zadbać o zabezpieczenie naszych domów i mieszkań. Dla złodzieja to nigdy nie jest spontaniczna akcja, włamanie wymaga profesjonalnego przygotowania. Złodziej dokładnie nas obserwuje, wie kiedy pracujemy i czy gdzieś jedziemy. Najczęściej włamuje się przez okno i wychodzi spokojnie przez drzwi wejściowe z naszym sprzętem czy drogocenną biżuterią. Według badań "Diagnozy Społecznej" w Polsce dziennie dochodzi ogólem do ponad 300 włamań z kradzieżą. Jak mówi aspirant Katarzyna Wosik, warto również zadbać o ubezpieczenie. Jak uchronić się przed takim przykrym zdarzeniem, to sprawdzał nasz reporter. 


 

Sąd okręgowy będzie ponownie rozpatrywał sprawę śmierci niespełna dwuletniego Szymona z Będzina. Katowicki Sąd Apelacyjny w znacznej części uchylił wcześniejszy wyrok w tej sprawie.


 

Strażacy z Ciągowic przestali gasić pożary, bo w ostatnim czasie zajęli się zupełnie czymś innym. Pomogły im w tym kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich, a namówił miejscowy organista. O co chodzi? O śpiewanie, a w zasadzie o kolędowanie. Strażacki chór rozpoczyna turne po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i robi furorę.


 


Katowice na 102.2 FM

W Jaworznie przed świętami dzieją się cuda! Nasz reporterka Ewelina Kosałka-Passia odkryła, że w tamtejszym Parku Lotników budowane są samoloty. O projekcie mówi Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


Karta ŚKUP, wprowadzona ostatnio z ogromnymi problemami w aglomeracji górnośląskiej, nie jest niczym nowym w Jaworznie. W mieście od lat z powodzeniem i bez problemów działa karta miejska, o czym naszej reporterce opowiada rzecznik jaworznickiego PKM-u Tomasz Wilgos.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Bielsku-Białej doszło do serii zabójstw młodych kobiet. O tym w cyklu kryminałów pt."Komisarz Orłowska". Relacja ze spotkania z autorem powieści kryminalnych, które dzieją się w Bielsku-Białej, Krzysztofem Bąkiem. Zawarta jest w nich nie tylko intryga i śledztwa pani komisarz, ale i historia miasta, i oryginalny przewodnik po nim.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Gmina Rędziny przymierza się do wymiany taboru, właśnie zakończyła testy nowych autobusów, a jest jedną z nielicznych w Polsce, która ma własną komunikację. Zielone autobusy z Rędzin umożliwiają mieszkańcom podróżowanie między miejscowościami gminy oraz łączą Rędziny z Częstochową.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl