Euro. Czad. Termosy.

euro2016pano_120Kolejne wielkie sportowe wydarzenie goszczą Katowice. Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, organizowane w Polsce. Pierwszy mecz odbędzie się w Spodku o 16:00 - Chorwacja zmierzy się z Białorusią. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają o 20:30 w Krakowie, a rywalem będzie reprezentacja Serbii. Jak do tej imprezy przygotowana jest stolica Górnego Śląska sprawdzał nasz reporter Łukasz Szwej.


 

dsc_0455_120W Bytomiu w poprzednim sezonie grzewczym odnotowano 90 przypadków zatruć czadem. Wśród poszkodowanych 1/3 stanowiły dzieci. Jedno z nich zginęło. Aby więcej do takich tragedii nie doszło, w szkołach organizowane są spotkania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą "NIE dla czadu". W Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu akcja odbyła się po raz trzeci. W jej finale udział wzięła także nasza reporterka Marta Dobrowolska.


 

wp_20160115_001_kop_120Zrzucili się i kupili termosy. Napełnione ciepłą herbatą przekazali bezdomnym. Taką akcję zorganizowali strażnicy miejscy i urzędnicy z Mikołowa. Do potrzebujących trafiły także zebrane ciepłe ubrania. W przekazaniu darów z mikrofonem uczestniczyła nasza reporterka Dorota Stabik.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Akcja "365 reklamówek śmieci" znalazła się w rankingu najciekawszych kampanii społecznych przeprowadzonych w minionym roku, a zorganizowała ją Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej. W Szczyrku powstaje nowy kompleks narciarski Beskid Sport Arena. Czy będzie to konkurencja dla planowanej przez Słowaków budowy nowych wyciągów w tej miejscowości? W Beskidy zaprasza Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Jaka jest sytuacja na częstochowskim rynku pracy? Podsumowujemy rok ubiegły i sprawdzamy jakie środki na aktywizację bezrobotnych w 2016 roku posiada Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie oraz na jakie programy planuje je przeznaczyć. Ponadto zaproszenia: na dzisiejsze wręczenie statuetek Jurajskiego Produktu Roku dla najlepszych firm z Częstochowy i okolic oraz na charytatywny koncert z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie osób chorych na stwardnienie rozsiane. Zaprasza Krzysztof Słabikowski.


 

Zawiercie na 102.2 FM

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zima w tym roku spłatała figla, dlatego tez zimowy sezon opóźnił się - i to o kilka tygodni. Choć śniegu w Jurze wciąż jak na lekarstwo, miłośników zimowych sportów nie brakuje. Widać to m.in. na miejskim lodowisku w Zawierciu, które z opóźnieniem, ale jest i działa. Z prezydentem Zawiercia Witoldem Grimem, a także z mieszkańcami rozmawiała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Na Jurze pełną parą ruszyły stoki narciarskie. Poszusować można w Morsku, w Smoleniu i w Cisowej. Pokrywa sztucznego śniegu ma pond 30 centymetrów, warunki zatem są bardzo dobre, co sprawdzała Gabriela Kaczyńska.


 

W Porębie, gminie mocno zalesionej, zainteresowanie związane z gospodarowaniem lasów jest duże. Dlatego też naprzeciw właścicielom takich gruntów wychodzi Nadleśnictwo Siewierz, które deleguje do tamtejszego magistratu leśniczego. Dyżury odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu, a porady są bezpłatne. Z Burmistrzem Poręby Ryszardem Spyrą, a także z leśniczym Piotrem Miłochem rozmawia Gabriela Kaczyńska.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl