Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

"Mizerna cicha", "Przybieżeli do Betlejem" i "Triumfy Króla Niebieskiego" to najchętniej wykonywane kolędy podczas trzydniowych przesłuchań finałowych 22. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Wzięło w nich udział 129 wykonawców, którzy zaprezentowali w sumie 327 utworów. Najlepsi zaprezentują się podczas Koncertu Galowego, który rozpocznie się o godz. 16:00 w Sanktuarium Golgoty Wschodu w Będzinie. Reżyser koncertu, Dariusz Wiktorowicz, bardzo się stara w tym roku, aby gala trwała krócej.


Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „JAGÓDKI” otrzymał Grand Prix 22. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz nagrodę w wysokości 5 tys zł. Co trzeba zrobić, aby zdobyć główne wyróżnienie, wyjaśnia prof. Wiesław Delimat, przewodniczący jury.


Grand Prix to nie jedyna nagroda, jaką przyznaje jury podczas będzińskiego Festiwalu. Jak podkreśla Jarosław Ciszek, rzecznik prasowy imprezy, wszystko po to, aby docenić i uhonorować jak największą liczbę uczestników.


Najlepsi uczestnicy tegorocznego Festiwalu prezentują się na Koncercie Galowym, podczas którego ogłoszono także werdykt jury i wręczane są nagrody.

Autor: Agnieszka Strzemińska