Zbiórka pieniędzy. Ferie w Ustroniu. Dworzec.

Około 20 mln złotych potrzeba na wyposażenie nowego budynku szpitala miejskiego w Piekarach Śląskich. Miasto ma jedynie połowę tej kwoty. Do pracy zabrali się więc mieszkańcy Piekar Śląskich i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. W akcji "Babcia, Mama, Wnuk" mają wziąć udział trzy pokolenia. A rozpoczęli najmłodsi. Akcja Babcia-Mama-Wnuk prowadzona jest we współpracy z Fundacją Andrzeja Piecucha „Powiatowe Dzieci”. Placówka ma od 10 lat status Organizacji Pożytku Publicznego, więc wpłaty na jej konto można odpisać od dochodu w deklaracjach PIT.


 

W kilku województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Na szczęście w Beskidach spadł śnieg i najmłodsi mogą korzystać z uroków prawdziwej zimy np. w Ustroniu.


 

Ma ponad 150 lat i jest jednym z najcenniejszych zabytków kolejowych w Polsce. Mimo to, opuszczony, przez lata niszczał. Mowa o dworcu kolejowym w Sosnowcu Maczkach. Kiedy pod koniec ubiegłego roku pojawiła się szansa na jego rewitalizację, wszyscy mieszkańcy Sosnowca wpadli w euforię. Potem jednak przedstawiciele spółki PKP, właściciel budynku, z pomysłu zaczęli się wycofywać. Żeby ich przekonać, dziś w Maczkach zebrali się radni Sosnowca. Tłumnie przybyli także mieszkańcy. 


 


Katowice na 102.2 FM

Nowy rok przyniósł dobre wiadomości dla mieszkańców Świerklańca. W gminie porządkowana jest gospodarka wodno-ściekowa. Co to oznacza dla mieszkańców? O tym rozmawia nasza reporterka z Markiem Cylem, wójtem Świerklańca i Markiem Klinerem, dyrektorem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu.


W budynku przy ul. Głównej w Nakle Śląskim można skorzystać z szerokiej oferty zajęć. Nasza reporterka trafiła akurat na zajęcia gry na keybordzie.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Kozach, koło Bielska-Białej, bardzo prężnie dział Dom Kultury. Z jego dyrektorem,Markiem Małeckim rozmawiała Elżbieta Pąkcińska-Sikora.

 

Częstochowa na 98.4 FM

Przyznawana od 15 lat nagroda, Jurajski Produkt Roku, ma promować firmy z Częstochowy i regionu oraz gwarantować ich klientom wysoką jakość oferowanych produktów i usług. Ponadto przyjrzymy się planom połączenia Częstochowy i jurajskiego Olsztyna ścieżką rowerową. W tej sprawie podpisano specjalny list intencyjny. 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl