Dzień Babci. Szkoła. Przychówek.

Niezwykły dzień babci a zarazem dziadka przeżyli dziś podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Pomocna Dłoń” w Zabrzu. Pensjonariuszy odwiedziły dzieci z jednej z tamtejszych szkół. Na miejscu była także nasza reporterka Monika Krasińska.


 

protestczechowiceszkola_och_120Uczniowie, nauczyciele i rodzice protestowali dziś przed starostwem powiatowym w Bielsku-Białej w obronie szkoły w Czechowicach-Dziedzicach. Zespół Szkół Silesia ma zrobić miejsce szkole specjalnej. Ta, zgodnie z obietnicami władz bielskiego starostwa, miała powstać na jednej z działek wskazanych przez miasto. Tyle, że starostwo nie ma pieniędzy. Dlatego postanowiło znaleźć inne lokum. Przed rozpoczęciem nadzwyczajnej sesji powiatu, uczniowie zorganizowali pikietę, która jednak, jak się właśnie okazało, nie wpłynęła na decyzję radnych powiatowych. Na sesji był nasz reporter Andrzej Ochodek.


 

Któż z nas nie zna tego powiedzenia: w marcu koty, w kwietniu psy, a w maju my. Natomiast zwierzęta ze śląskiego ogrodu zoologicznego za nic mają sobie kalendarz godów i swoim opiekunom zrobiły niespodziankę teraz, zimą. Śląskie zoo ogłosiło, że jest kilka nowych przychówków, z czego cieszy się dyrektor ogrodu Jolanta Kopiec. To m.in. wilki grzywiaste, a także pancerniki i niewielkie małpki z gatunku gerezy abisyńskiej. Nasza reporterka, Joanna Opas, postanowiła sprawdzić jak czują się maluszki.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Górskie miejscowości borykają się z problemem odprowadzania ścieków. Sieć kanalizacyjna, jeśli już jest, to jednak biegnie w dolinach, a kolektory nie sięgają w odległe zakątki miejscowości. O tym, jak ten problem rozwiązuje się w Brennej, z wójtem Jerzym Pilchem, rozmawia Jan Bacza. Ponadto na słynny Bal Góralski w Koniakowie, który tym razem odbędzie się w najbliższą sobotę w Istebnej, zaprasza Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Redaktor Tomasz Haładyj jest autorem książki zatytułowanej Historia Komunikacji Miejskiej w Częstochowie. Publikacja jest cennym źródłem wiedzy o tym, jak komunikacja w Częstochowie rodziła się i jak rozwijała się przez lata. Z autorem publikacji, redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" w Częstochowie, pasjonatem i ekspertem tych ciekawych spraw rozmawia Zdzisław Makles. Ponadto o książce Marii Wilczek-Krupy o Kilarze, geniuszu o dwóch twarzach, której promocję przygotowano dziś w parafii św. Zygmunta.


 

Zawiercie na 102.2 FM

Dziś Dzień Babci, jutro świętują dziadkowie. Dni te obchodzone są na różne sposoby. W Łazach świętowanie trwa tydzień i jest bardzo aktywne. Tamtejszy Park Wodnym otwiera swoje drzwi na oścież dla wnuków, babć i dziadków. Z Krzysztofem Blejczakiem z tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także z samymi zainteresowanymi rozmawiała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Rafał Kaucz z Żarek zachęca do spacerów po jurajskich szlakach, podczas których można znaleźć historyczne skarby i poznać nieco bliżej dawny jurajski świat. Zainteresowanym przybliża go podczas cyklicznych spotkań w tamtejszym Muzeum Rzemiosł Dawnych. Wiosną Żarki planują wyprawę na Jurę z panem Rafałem, z którym rozmawiała Gabriela Kaczyńska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl