Mieszkanie w aucie. Dziura. Reklama.

Interweniowali, gdzie się tylko da, jednak bez skutku. Młoda kobietawybrała życie w samochodzie na parkingu przed jednym z zawierciańskich sklepów. Przechodnie, taksówkarze, właściciele pobliskich sklepów są coraz bardziej zaniepokojeni całą sprawą i jak się okazuje też niewiele mogą, dlatego o pomoc poprosili naszą reporterkę Gabrielę Kaczyńską, która wspólnie ze strażą miejską, policją i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej próbowała pomóc.


 

Wczoraj w południe zaalarmowana straż pożarna wyruszyła na akcję do katowickiego Nikiszowca. Gdy była już niemal na miejscu zgłoszenia, pod jednym z wozów strażackich zapadła się jezdnia. Mieszkańcy Nikiszowca przyznają, że był to dość niecodzienny widok.


 

We wrześniu ubiegłego roku Sejm uchwalił tzw. ustawę krajobrazową. Pozwala ona samorządowcom wpływać na lokalizację oraz wielkość nośników reklamowych w miastach. W teorii wszystko brzmi dobrze. W praktyce ściana budynku domu handlowego Zenit przy katowickim rynku zyskała ostatnio wątpliwą ozdobę, wielki baner reklamowy.


 


Katowice na 102.2 FM

Czy da się objechać morze na rowerze? Oczywiście, szczególnie śląskie morze. Trwają poszukiwania finansowania jednego z największych projektów rowerowych w regionie. Wokół Jeziora Goczałkowickiego ma powstać 40-kilometrowa ścieżka rowerowa. Łukasz Kałuża o pomyśle rozmawiał m.in. z Wacławem Rutkowskim z urzędu gminy w Goczałkowicach.


Śląskim morzem interesują się nie tylko rowerzyści, ale także maratończycy. Prace nad projektem trwają, opowiadają o nim sekretarz powiatu Szymon Sekta i starosta pszczyński Paweł Sadza.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Po raz pierwszy w historii Starosta Cieszyński spotkał się z dziennikarzami na oficjalnej konferencji prasowej. Rozmowa z Januszem Królem na temat planów inwestycyjnych powiatu i tego co najbardziej interesuje mieszkańców, remontu dróg i mostów.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Są środki Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie na aktywizację osób bezrobotnych. W porównaniu z rokiem ubiegłym są one większe o prawie 6 milionów złotych i wynoszą 44,5 miliona. Na jakie programy zostaną one przeznaczone i jakie nowości pojawiły się w urzędzie? Ponadto sprawdzimy, w jaki sposób Urząd Miasta chce skrócić kolejki osób starszych do lekarzy specjalistów. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl