Placówka. Basen. Wycinka.

Częstochowska Fundacja "Oczami Brata" uruchomiła Placówkę Wsparcia Dziennego. Zaradności w pokonywaniu trudów codziennego życia uczą się w niej dzieci i młodzież, w tym osoby z niepełnosprawnością. Specjalistyczno-Opiekuńcza Placówka Wsparcia Dziennego ma zarejestrowanych kilkunastu podopiecznych, ale mogą zgłaszać się do niej kolejne osoby. Zajęcia prowadzone się od poniedziałku do piątku w Hali Sportowej Częstochowa. Wybrał się tam Krzysztof Słabikowski.


 

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej w końcu weszli w XXI wiek, a to za sprawą nowego basenu, który został dziś otwarty. Jak mówi dyrektor szkoły Andrzej Latosik, basen w dąbrowskiej szkole to najnowocześniejsza placówka w całej południowej Polsce. Właściwie basen trzeba było wybudować od nowa, co – jak mówi jeden z projektantów, Dariusz Majer – wcale łatwe nie było. Oddanie do użytku basenu to część większego procesu inwestycyjnego w szkole. Sportowa infrastruktura ma zostać wyremontowana, a cały budynek będzie termomodernizowany. Czy basen spełnia oczekiwania młodych sportowców sprawdzała Joanna Opas.


 

W Parku Śląskim przygotowywana jest wymiana drzewostanu. Z alei Ziętka zniknie 180 topól, które na szczęście zostaną zastąpione młodymi drzewami. Czy jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie? Tym bardziej, że wśród szpaleru drzew znajdują się też te zdrowe. Park podkreśla, że wszelkie decyzje zostały konsultowane z dendrologami a także z chorzowskim magistratem. Usunięcie drzew nastąpić ma w przyszłym tygodniu, a sadzenie nowych w kwietniu. Do parku udał się nasz reporter, Łukasz Szwej.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jutro obchody 75. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych w Dębowcu na Śląsku Cieszyńskim. Mieli skakać w okolicach Kielc a wylądowali właśnie tu. Ponadto zaproszenie na międzynarodowe zawody furmanów w Istebnej oraz o Walentynkach muzycznie i na słodko.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Częstochowa, jak inne samorządy w kraju, zachęca rodziców, by posyłali do szkół dzieci w wieku 6 lat. Samorząd obawia się, że po zniesieniu obowiązku szkolnego dla 6-latków, w przedszkolach zabraknie miejsc dla najmłodszych dzieci. Rozpoczyna akcję propagującą szkołę dla sześciolatka. Ponadto o policyjnych konsultacjach społecznych dotyczących bezpieczeństwa i tworzeniu mapy zagrożeń. Zaprasza Izabela Czerczer.


 

Zawiercie na 102.2 FM

W poniedziałek, choć dla wielu już jutro, w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego też w wielu szkołach naszego regionu tematem przewodnim dzisiejszych lekcji było bezpieczeństwo. W Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu o bezpiecznych zachowaniach mówiło się od kilku dni. Zamiast nauczycieli lekcje prowadzili tam fachowcy, w tym przedstawiciele służb mundurowych czy Sanepidu. Do szkoły z mikrofonem poszła Gabriela Kaczyńska.


 

W całym regionie ruszają wzmożone policyjne kontrole autobusów przewożących dzieci. Wyjątkowo dużo patroli będzie pracować w miejscowościach turystycznych. Na jurajskich drogach oprócz policjantów pojawią się także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Z Grzegorzem Kopeckim z zawierciańskiej drogówki i z Sebastianem Pałęgą z ITD rozmawiała nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.


 

Od niedawna autobus, który przewozi dzieci, skontrolować może każdy. O tym jak to zrobić z policjantem Grzegorzem Kopeckim rozmawiała Gabriela Kaczyńska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl