Kontrole autokarów. Plany na górnictwo? Dzień singla.

Mazowieckie skończyło, rozpoczął Śląsk. Dzieci i młodzież z naszego województwa mogą cieszyć się dwutygodniową labą. Wzmożony ruch można było przez weekend zauważyć w podgórskich miejscowościach. Korkowały się drogi z i do Szczyrku czy Wisły. Zmianę turnusów wykorzystuje również policja, która dba o bezpieczeństwo młodzieży zmierzającej na wypoczynek. W Skoczowie na "Wiślance" cieszyńska drogówka zatrzymywała autokary. Pasażerowie na czas kontroli zapraszani byli na... komisariat. Był tam też nasz reporter Jan Bacza.


 

Ponad 5600 zwolnionych pracowników i obniżenie miesięcznego wynagrodzenia górników o ponad 1100 zł w ciągu najbliższych dwóch lat – taki bilans przewiduje dokument, do którego dotarli dziennikarze jednego z ogólnopolskich dzienników. "Parametry techniczno-ekonomiczne", bo taką nazwę nosi dokument – opatrzono klauzulą "tajemnicy przedsiębiorstwa". Co przewiduje pismo i czy górnicy mają powód do niepokoju, sprawdzała nasza reporterka, Marta Dobrowolska.


 

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce mieszka około 5 mln singli, a w ciągu najbliższych kilku lat ich liczba ma wzrosnąć. Dziś – tuż po Walentynkach – przypada ich święto. Sprawie postanowiła się przyjrzeć nasza, świeżo upieczona singielka, reporterka Joanna Opas.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jako, że rozpoczęły się ferie w naszym województwie, o bezpieczeństwie najmłodszych w górach z Elwirą Jurasz z bielskiej policji rozmawia Elżbieta Pąkcińska-Sikora. Natomiast o zmianach w organizacji informacji turystycznej w mieście z burmistrzem Wisły, Tomaszem Bujokiem, rozmawia Jan Bacza.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Częstochowa wyda w tym roku na drogi około 50 mln złotych. Miasto dokończy budowę ul. Rocha, planuje przedłużenie Racławickiej do Staszica oraz Alei Bohaterów Monte Cassino do Dźbowskiej. O tegorocznych inwestycjach drogowych w Częstochowie oraz o przystankach autobusowych w gminie Mstów, a w zasadzie o tym, jak można je wykorzystać promując turystycznie gminę, rozmawia Izabela Czerczer.


 

Zawiercie na 102.2 FM

Dziś pierwszy dzień zimowych ferii i pierwsze propozycje spędzania wolnego czasu. W Zawierciu oferta zimowego wypoczynku dla dzieci jest niezwykle bogata, od seansów filmowych, po zajęcia ruchowe czy też artystyczne. Jedną z najciekawszych propozycji są zajęcia w miejscu nietypowym, w podziemiach tamtejszego Ośrodka Kultury, w których na co dzień pracuje Marian Kaziród. Sześciokrotny mistrz świata i dwukrotny wicemistrz świata modeli latających na uwięzi promuje i próbuje zaszczepić wśród najmłodszych budowanie modeli, głównie samolotów.


 

Dla zawierciańskich samorządowców rok 2016 jest rokiem wzywań inwestycyjnych. Radni jednogłośnie poparli propozycję budżetu, którego kwota jest najwyższa w historii. O planach zmian i wizjach, które będą w mieście realizowan z prezydentem Witoldem Grimem rozmawia Gabriela Kaczyńska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice