15000 podpisów za śląską onkologią

Ponad 15 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie utworzenia Śląskiego Centrum Onkologii w Gliwicach złożyli przedstawiciele śląskich mediów na ręce Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Do tej pory gliwicki szpital jest częścią warszawskiego Centrum Onkologii, ale chce się odłączyć. Jak mówi redaktor Maria Zawała z Dziennika Zachodniego, czytelnicy poparli akcję. Maria Zawała ma nadzieję, że petycja przyniesie spodziewany efekt.

W akcję włączyło się także Polskie Radio Katowice, a słuchacze żywo zainteresowali się problemem, zaznacza Anna Sekudewicz, zastępca redaktora naczelnego naszej rozgłośni. Dla słuchaczy to był nowy temat, nie do końca znany, a mimo to zaangażowanie przerosło oczekiwania.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł przyjął petycję i zaznaczył, że to jest ważny głos, który też jest świadectwem lokalnego patriotyzmu. Decyzja o ewentualnym odłączeniu musi być jednak podjęta po dogłębnych analizach. W akcję zaangażowane były redakcje: naszej rozgłośni, a także TVP3 Katowice, Dziennika Zachodniego i katowickiego oddziału Gazety Wyborczej.

Autor: Joanna Opas