Czad zabija. Muzea razem czy osobno? Szkody górnicze na drogach.

czujniki_czadu_120Mieszkańcy katowickiego osiedla "Gwiazdy" wzbogacili się dziś o ponad 30 czujników czadu w ramach akcji "Czadowe domy". Organizatorzy nie tylko rozdawali czujniki, ale także, a może przede wszystkim, uświadamiali mieszkańców na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Na miejscu, był nasz reporter Dawid Damszel. 


 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu nie zostanie połączone z Muzeum Śląskim w Katowicach. To jednak nie jest pewne, bowiem oficjalnego stanowiska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jeszcze nie przedstawiło.


 

Urzędnicy powiatu gliwickiego postanowili nie zza biurka, ale naocznie sprawdzić jakie szkody i z jakiego powodu powstały na jednej z ulic w Knurowie pod Gliwicami. Na specjalną wizję lokalną zostali zaproszeni również przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej i pobliskiej kopalni Knurów-Szczygłowice.


 


Katowice na 102.2 FM

Przeniesiemy się do Zawiercia, do tamtejszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Poradnia zachęca mieszkańców całego powiatu zawierciańskiego. To dla nich tamtejsi specjaliści przygotowali bogatą ofertę na cały rok.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Dziś gościem Studia Beskidy będzie pani Zosia, która opowie o perypetiach związanych z przeprowadzką z Kaszub na Śląsk Cieszyński. Będzie o potędze miłości, o tęsknocie do pomorskich lasów i rodzinnej miejscowości Sworne Gacie.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie planuje wybudować na swoim terenie halę poligonową. Byłaby to pierwsza w Polsce tego typu inwestycja, gdzie ćwiczyć różne scenariusze akcji mogliby zarówno strażacy jak i ratownicy innych służb. Plany Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej nie podobają się jednak sąsiadującym z nią mieszkańcom.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl