Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Radio za Olzą. Urodziny. Wierny Pies.
29.02.2016
16:45:00

dsc_0331_120Żyje ich tam co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Mowa o Polakach mieszkających za Olzą. Polskie Radio Katowice postanowiło, że znów zawita do Republiki Czeskiej. Dziś odbyła się konferencja prasowa o nowym programie "U Polaków za Olzą" nawiązującą do historycznych już audycji. Na konferencji byli Łukasz Kałuża i Andrzej Ochodek.


 

29ii_120Dla większości z nas to tylko, albo aż, dodatkowy dzień w roku. Niektórzy jednak cieszą się dzisiaj z bardzo rzadkiej okazji, żeby świętować swoje urodziny. Jubilatka, do której wybraliśmy się z mikrofonem kończy 80, czyli 20 lat. A postać to znana i lubiana – Krystyna Cieślik, żona legendarnego piłkarza Ruchu Chorzów, Gerarda Cieślika. W imieniu chorzowskiego magistratu składał jej życzenia Rafał Zaręba z Wydziału Kultury Sportu i Turstyki. My życzymy Pani Krysi i reszcie niezwykłych solenizantów, jeszcze wielu urodzin, a z mikrofonem do Chorzowa wybrała się Martyna Masztalerz.


 

dsc06594_120

Wczoraj do Schroniska Dla Zwierząt w Zawierciu trafił niezwykły pies. Był mocno wychłodzony, zaniedbany i głodny. Ostatnie tygodnie, a może nawet i miesiące, mieszkał na cmentarzu, na grobie swojego właściciela. O Franiu, bo tak się od wczoraj nazywa, z Patrycją Górą i Martą Oleksiak z Fundacji "Do Serca Przytul Psa" rozmawiała Gabriela Kaczyńska.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Odwiedzamy Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich, gdzie Stowarzyszenie Aktywnych Polaków zabrało na wyprawę dzieci z biednych rodzin z Bielska-Białej. Gościem audycji jest Jan Szczypka, prezes Wspólnoty dla Skoczow, organizacji która zachęca do integracji mieszkanców gminy, organizuje imprezy prozdrowotne oraz turystyczno-rekreacyjne.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Jutro, 1 marca, w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Ustanowione w 2011 roku ma przypominać o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Już dziś w Częstochowie mówiono o nich podczas konferencji "Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie".


 

Katowice na 102.2 FM

O szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych zrobiło się ostatnio głośno. Wszystko w związku z trzema pacjentami, którzy spędzili tam kilka, a nawet kilkanaście lat po tym, jak sąd uznał ich za niepoczytalnych i skierował tam na tak zwaną detencję, czyli przymusowe osadzenie w szpitalu psychiatrycznym. Krystian Broll spędził w rybnickim szpitalu 8 lat, a wszystko z powodu tego, że pewien mężczyzna oskarżył go o to, że groził mu śmiercią. Teraz oskarża lekarzy i wymiar sprawiedliwości o zmowę, która doprowadziła do tego, że trafił do szpitala. W sądzie rozpoczął się właśnie proces o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Czy szpital rzeczywiście uważa, że popełnił jakiś błąd, czy problem leży po stronie wymiaru sprawiedliwości, sparawdzałą Monika Krasińska.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA