Mistrzowie warsztatu w Bielsku-Białej

Pierwszą w nowym roku ekspozycją w Galerii Bielskiej BWA będzie wystawa "Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny".

To obszerna prezentacja ukazująca dzieła 43 artystów starszego i młodszego pokolenia, dla których rysunek jest podstawową lub jedną z najważniejszych form wypowiedzi artystycznej. Wystawa ma charakter przeglądu ukazującego, zarówno pod względem tematycznym, jak i technologicznym, wszelkie aspekty sztuki rysunku. Wernisaż zaplanowany na godzinę 19:00, godzinę wcześniej poprzedzi oprowadzanie i opowieść o wystawie jej kuratora Pawła Warchoła. Wstęp jest wolny.

Wystawie towarzyszyć będzie cykl "Warsztaty rysowania – spotkania z mistrzami rysunku", które poprowadzi czworo artystów uczestniczących w wystawie: Janusz Karbowniczek, Paweł Warchoł, Tomasz Tobolewski i Natalia Pawlus. Każdy z twórców zaprezentuje charakterystyczny dla siebie warsztat, będzie to m.in.: rysunek piórkiem i tuszem, rysunek węglem, pędzlem oraz rysunek ołówkiem. Wystawa "Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny" w Bielsku-Białej czynna będzie do 2 lutego.

Autor: Marlena Barasińska


Wiadomości kulturalne