Z pomocą dla najuboższych

Wolontariusze pilnie poszukiwani. Na początku grudnia kolejny już finał akcji "Szlachetna Paczka". W zeszłym roku na Śląsku udało się wesprzeć 1,5 tysiąca ubogich rodzin i urządzić im prawdziwe święta Bożego Narodzenia. Teraz ma być ich więcej. Potrzebni są jednak wolontariusze, którzy pomogą zebrać dane o potrzebach rodzin, pomogą w magazynie i rozwiezieniu paczek.

— Taka pomoc nie jest czasochłonna — zapewnia wolontariuszka z Katowic Aleksandra Kazimierska.


Na Śląsku poszukiwanych jest jeszcze około 300 wolontariuszy. Aby nim zostać, trzeba mieć 18 lat i wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej: www.superw.pl.

— A satysfakcja jest ogromna — dodaje Aleksandra Kazimierska, która pomaga już po raz piąty.


Warto dodać, że "Szlachetna paczka" to akcja, dzięki której można pomóc konkretnej, wybranej przez siebie rodzinie. Ich lista będzie dostępna w internecie. Ponieważ nieraz potrzeby są ogromne, jedną paczkę może wykonać grupa sąsiadów czy znajomych z pracy. Potem trzeba ją dostarczyć do magazynu, stamtąd wolontariusz zawiezie ją do rodziny. Darczyńca zawsze dostaje informację, że paczka dotarła i które artykuły wywołały najwięcej radości. Otrzymuje też podziękowania.

Do akcji chętnie włączają się także znane osoby, m.in. prezydent Bronisław Komorowski.

Autor: Agnieszka Tatarczyk

 


Wiadomości regionalne